Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8568
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fiskus: ostatni dzwonek na rozliczenia

Czwartek, 22 kwietnia 2010, 7:49
Aktualizacja: Piątek, 23 kwietnia 2010, 7:33
Autor: Anegla
JELENIA GÓRA: Fiskus: ostatni dzwonek na rozliczenia
Fot. Angela
Jak wynika z wstępnych ustaleń Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze, około 30 procent podatników nie złożyło jeszcze rocznych zeznań PIT. Ostateczny termin upływa za osiem dni. Spóźnialscy muszą się liczyć z wysokimi karami finansowymi.

Statystycznie tych, którzy czekają ze złożeniem PIT – ów do ostatniego dnia jest porównywalnie tyle samo co w latach poprzednich. Można się więc spodziewać, że podobnie długie będą kolejki do punktów przyjmujących roczne zeznania.

Dlatego, jak co roku, w ostatnim tygodniu czyli od 26 kwietnia Urząd Skarbowy planuje wydłużyć godziny pracy do godziny 18.00. Uruchomiony zostanie też punkt przyjmowania rocznych zeznań podatkowych w Książnicy Karkonoskiej, gdzie PIT – y można składać w godzinach 9.00 – 14.45.

– Obecnie z obowiązku złożenia zeznania rocznego wywiązało się około 70 procent podatników. Jak co roku ostateczny termin złożenia tego dokumentu upływa 30 kwietnia i spodziewamy się pozostała część zeznań wpłynie właśnie w ostatnich dniach miesiąca. Co roku apelujemy podatników, by nie pozostawiali tego obowiązku do ostatniej chwili, bo są niemal cztery miesiące do złożenia tego zeznania, ale niestety mimo tego część ludzi pozostawia ten obowiązek do ostatniego dnia – mówi Beata Cichocka, kierownik działu podatku dochodowego od osób fizycznych z innych źródeł w Urzędzie Skarbowym w Jeleniej Górze.

PIT-y można dostarczać do Urzędu Skarbowego osobiście, lub pocztą, gdzie liczy się data nadania listu na poczcie. Od tego roku wypełnione formularze wszelkich zeznań podatkowych można wysyłać też drogą elektroniczną. Zgodnie z ustawą karno-skarbową za nie złożenie zeznania w terminie podatnik może otrzymać mandat, a jeśli z zeznania rocznego będzie wynikała kwota do zapłaty, która nie zostanie uiszczona do 30 kwietnia spóźnialskim naliczone zostaną odsetki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group