Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6435
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

FIS dał zielone światło – Puchar Świata niezagrożony!

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Piątek, 10 stycznia 2014, 3:06
Aktualizacja: Sobota, 11 stycznia 2014, 1:17
Autor: Org
Fot. archiwum
– W czwartek, 9 stycznia po godz. 14 otrzymaliśmy z Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) informację, że nasz plan przygotowania tras na zawody Pucharu Świata w dniach 18–19 stycznia został zaakceptowany. W połączeniu z korzystnymi prognozami pogody oznacza to, że zawody w Szklarskiej Porębie nie są zagrożone! – mówią organizatorzy.

- W środę 8 stycznia na Polanie Jakuszyckiej gościliśmy inspekcję z FIS. Nasi gości zażyczyli sobie szczegółowego planu przygotowania trasy na sobotnie i niedzielne zawody. Nie interesowały ich prognozy pogody, a jedynie możliwość zaśnieżenia tras w przypadku, gdyby naturalnych opadów nie było– słyszymy w sztabie organizacji PŚ.

Taki raport przygotowany został jeszcze przedwczoraj i przesłany do Federacji. W czwartek, 9 stycznia, po godz. 14.00 nadeszła odpowiedź – plan został zaakceptowany przez FIS, co oznacza zielone światło dla organizowania zawodów. – Na potrzeby zawodów potrzeba pięciu tysięcy metrów sześciennych śniegu – mówi Dariusz Serafin, komandor Biegu Piastów. – Zwozimy go od wtorku. Dzięki uprzejmości Ski Areny w Szklarskiej Porębie i udostępnieniu nam armatek śnieżnych, zwozimy biały puch, m.in., wytworzony właśnie pod Szrenicą.

Wspomnijmy jeszcze o korzystnych prognozach pogody. Według norweskiego serwisu meteorologicznego YR już w piątkowy poranek na Polanie Jakuszyckiej zacznie prószyć śnieg. Intensywne opady połączone z mrozem pojawią się w sobotni wieczór i potrwają ponad 30 godzin. – W ciągu najbliższego tygodnia może spaść ponad 30 centymetrów śniegu – zapowiada Jacek Jaśkowiak z Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie.

Tu kupisz bilety na Puchar Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie (18-19 stycznia 2014):
I. Zakup przez internet:
- www.pucharswiata.com
- www.eBilet.pl

II. Zakup stacjonarny:
Biuro Turystyki Almar, ul. Jedności Narodowej 6 w centrum Szklarskiej Poręby (codziennie)
Bilety kosztują 50, 70 i 130 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Kibol2 10-01-2014 8:36
Norweski YR się pomylił nie ma żadnych opadów, a nawet śnieg stopniał. Ale jutro to już napewno po pada ,według polskich prognoz
~andrew 12-01-2014 18:52
nie bedzie niestety zadych opadow

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group