Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6577
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Finisz Festiwalu Teatrów Ulicznych

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 14 lipca 2014, 7:11
Aktualizacja: Wtorek, 15 lipca 2014, 7:19
Autor: Elster
Fot. Tomasz Raczyński
W minioną niedzielę zakończył się 32. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, najstarszy tego typu festiwal w Europie Środkowej. Ostatniego dnia święta teatrów ulicznych pokazano dwa przedstawienia i koncert. Odbył się także I Bieg Ludzi Teatru, występ klauna Rufi Rafi oraz uroczyste wręczenia nagród zwycięzcom biegu oraz laureatom konkursu na scenariusz sztuki w przestrzeni miejskiej.

W ramach tegorocznej edycji festiwalu wystartował I Bieg Ludzi Teatru. Trasa, którą pokonali zawodnicy, prowadziła od Teatru im. Cypriana Kamila Norwida do Zdrojowego Teatru Animacji w Cieplicach. Wśród biegaczy znaleźli się także znani artyści m.in. sam dyrektor festiwalu Piotr Jędrzejas z czaszką jak szekspirowski Hamlet, aktorka krakowskiego Teatru Nowego Aneta Wirzinkiewicz, czeski reżyser Jakub Kroft, dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek, aktor Wrocławskiego Teatru Pantomimy Mateusz Kowalski, aktor teatralny i filmowy Jacek Domański (m.in. Mieczysław Gacek z “Plebanii”), syn Stefanii Domańskiej, pierwszej dyrektor teatru jeleniogórskiego oraz aktorzy Teatru im. Norwida – Anna Ludwicka-Mania, Robert Dudzik i Robert Mania.

Po południu hulał komik i artysta cyrkowy Rufi Rafi, który tym razem przedstawił program pt. “Historie domowe”, połączenie języka teatru i cyrku z poetyką czeskich kreskówek. To opowieść o rzeczach codziennego użytku, z których każda stał się inspiracją do opowiedzenia krótkiej historii.

Spektakl “Alive! - In Concert” to kabaret z klasą i pełną świadomością wykonania. Jego wykonawczynią była rodowita Austriaczka z Wiednia Anna de Lirium, a właściwie Tanja Simma. Reżyserem tego jednoosobowego przedstawienia był Jango Edwards, światowej sławy amerykański klown i artysta, który spędził większość swojej kariery w Europie. Mawiał on, że kobiety są najlepszymi klaunami na świecie. Trudno się z nim nie zgodzić. Wszechstronna Anna de Lirium bawiła i wzruszała jeleniogórską publiczność. Artystka w swoim komediowym show oprócz tańca, pantomimy i śpiewu, zademonstrowała swoje znakomite umiejętności muzyczne. Przygrywała na pianinie, gitarze elektrycznej i…pile muzycznej. Było wzruszająco, momentami tkliwie, momentami zabawnie, teatralnie i życiowo.

Niemiecka grupa teatralna PasParTouT z Hanoweru ukryta pod postaciami jaskrawych szczurów zaproponowała spektakl “Die Ratten kommen!” (Szczury idą!). Cztery sympatyczne gryzonie co jakiś czas wynajdywały w kuble na śmieci ciekawe “skarby”, wśród których były m.in. instrumenty muzyczne. Nie mogło więc obyć się bez szczurzego koncertu na trzy saksofony (2 altowe i 1 sopranowy) i pianino elektroniczne.

Później miała miejsce ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom I Biegu Ludzi Teatru oraz laureatom konkursu na scenariusz sztuki w przestrzeni miejskiej. Jury (dyrektor Teatru im. Norwida Piotr Jędrzejas, scenarzystka, dramatopisarka i dramaturg Maria Wojtyszko oraz dramaturg i scenarzysta teatralny Artur Pałyga) spośród nadesłanych tekstów przyznało nagrodę scenariuszowi pt. “Portal z Jeleniem/Ekshumacja” autorstwa Kamy Wereszczak oraz wyróżniło scenariusz pt. “Przesmyk” pióra Marty Fortowskiej.

Na koniec dnia i finał festiwalu zagrał zespół Spare Bricks - A Pink Floyd Tribute Band, który wspomógł chór dziecięcy Ameno pod kierownictwem Gabrieli Kowalewskiej. W repertuarze Spare Bricks znalazły się covery legendarnej brytyjskiej formacji Pink Floyd (m.in. “Another Trick In The Wall” czy “Money”) z takich klasycznych płyt jak “Dark Side Of The Moon”, “The Wall” i “Wish You Were Here”. Koncertowi towarzyszyła oprawa świetlna i projekcje filmowe.

Finansowo trudny i uzależniony od budżetu festiwal, przyniósł kilka trafionych pomysłów (I Bieg Ludzi Teatru, konkurs na scenariusz sztuki w przestrzeni miejskiej - nie został jednak zrealizowany jako spektakl z lokalnym tematem i bohaterami) i ciekawych rozwiązań artystycznych (aktorzy Teatru im. Norwida rozgrywający happeningowy mecz wreszcie zaistnieli na festiwalu). Tegoroczna edycja zaintrygowała muzycznie, a eksportowym hitem był podniebny spektakl “Corazôn de Angeles” (Serce aniołów) belgijskiego Theater Tol.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (89) Dodaj komentarz

~fAnka 14-07-2014 7:54
Było cuuudownie, wspaniałe teatry, świetna zabawa, cudowna muzyka. Miejmy nadzieję, że władze miasta dotrzymają słowa i wróci festiwal tygodniowy! Tak było na początku! Brawo organizatorzy, tyle atrakcji, że tłumnie chcieliśmy być na rynku a nie przed telewizorem.
~ 14-07-2014 7:55
Acha! I nie słuchajcie, jak piszą, że było beznadziejnie. To jedna osoba tak pisze i podobno już wiadomo kto ;)
~Trygław 14-07-2014 7:56
Pozytywy: belgijski Theater Tol, I Bieg Ludzi Teatru, konkurs na sztukę Negatywy: Anna Delirium, koncert na teatrach ulicznych?!, parady nie kończące się niczym konkretnym, organizacja. Widać że Dyrektor Jędrzejas, zbierał doświadczenie może za rok będzie więcej. Ogólnie oprócz genialnych belgów mało Teatrów w tym Teatralnym widowisku.
~gluś 14-07-2014 8:13
było bosko do zobaczenia za rok :)
~ 14-07-2014 8:15
Jeśli to prawda że ta impreza kosztowała trzysta tysięcy od jutra w teatrze powinna zacząć się kontrola.
~Do przedmówc 14-07-2014 9:08
Tak jak było za rządów PiS-u? Dyrektorem był wtedy B.Nauka. Wparowali i przeliczali wszystko i wszystkich na koszt kiełbasy i mięsa. Ohydne czasy dla kultury. Oby nie wróciły.
~do 7:55 14-07-2014 9:55
A ta osoba pisze Solo czy w Duecie? ;)
~yyyyy 14-07-2014 10:45
do 7:55 ha ha ha chyba trafiłeś w sedno upss.
~ 14-07-2014 10:51
"...sam dyrektor festiwalu Piotr Jędrzejas z czaszką jak szekspirowski Hamlet"... super ....napisane jezykiem iscie hamletowskim. Gratuluje artykulu JAK w szkole podstawowej.
~Do ~ 14-07-2014 11:05
komentarza 14-07-2014 09:55 [...] ta osoba pisze Solo [...] Trafiony! Solo, Solo ... Anna Maria Jopek śpiewała na SOL MUSIC FESTIVAL
~AnonimGall 14-07-2014 11:37
Festiwal był piękny, radosny i ciekawy. Porażką ale to totalną porażką był ostatni akord Festiwalu. Czy ktoś przed podpisaniem kontraktu przesłuchał płyty z utworami nagranymi przez Spare Bricks??? Jeżeli tak to mu chyba słoń na ucho nadepnął. Tak się nie wieńczy dzieła!!!!
~qwe 14-07-2014 11:53
A mi koncert utworów Pink Floyd bardzo się podobał. Widziałem, że publiczność także to kupiła. Więcej takiej ambitnej muzy powinno być w Jeleniej
~ 14-07-2014 12:24
Nigdy dziecka na taką imprezę bym nie zabrał, bo miałoby szkodę na intelekcie. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość ... Trzeba uczyć dzieci pogardy do tandety, tyle w temacie.
~ad 14-07-2014 12:29
nie biadolić,zamiast jeszcze lepszych teatrów jest fontanna za 1mlnzł,
~AnonimGall 14-07-2014 13:38
~qwe, a widziałeś ile tej "publiczności" było na koncercie i co ta "publiczność" robiła??? Utwory Pink Floyd to klasyka ale w żadnym wypadku nie nadają się na kończenie imprezy de facto kuglarskiej - oczywiście w pozytywnym znaczeniu :)
~do Galla 14-07-2014 14:37
To chyba byliśmy na innych koncertach:) Zobacz sobie zdjęcia 90,97,98 i sam oceń czy było mało ludzi, a wywołanie zespołu na wielokrotne bisy to pewnie oznaka niezadowolenia:)
~Roztocki 14-07-2014 14:39
oj gallu anonimowy kupiłbyś pewnie disco polo lub" wilka". Teatr uliczny to nie jest de facto impreza kuglarska jak o niej sie wyrażasz , lecz dzisiaj odrebna sztuka sceniczna wychodząca najcześciej za darmo dla szrokiego odbiorcy , którego nie stać na bywanie godzinami w teatrze
~AnonimGall 14-07-2014 14:59
Och, co za definicja odbiorcy teatralnego ;) Nie napisałam, chociaż powinnam, że występ był klapą (gitarzysta fałszował niemiłosiernie, a wokalistka mimo dobrego głosu w formie tez nie była). Napisałam, że na zakończenie MFTU taki koncert po prosty nie pasował. Ach - też mam zdjęcia z koncertu i to więcej niż 3 ;P Fajnie, że są ludzie komu sie to podobało, ale przecież nie każdemu musi - zwłaszcza wielbicielowi PF :)
~qwe 14-07-2014 15:14
No...Gallu:) Teraz po Twojej wypowiedzi już mam pewność, że Cię tam wcale nie było, tylko sobie piszesz bzdety przed kompem:) Następnym razem przyjdź, zobacz teatr i posłuchaj koncertu:) Pzdr
~Obserwator II 14-07-2014 15:17
Wczorajszy koncert , a właściwie te straszne krzyki prawie do północy !!! nie miały i nie powinny mieć nic wspólnego z Teatrami Ulicznymi . Zastanawiam się kto to wymyślił . To jakaś pomyłka !!!!!!!!!!!!!!!! . A reszta przedstawień ...hmm...to raczej sztuka cyrkowa jak teatralna i to w podmiejskim ...jeleniogórskim wydaniu .
~AnonimGall 14-07-2014 16:58
Oj, ~qwe, ~qwe...nigdy nie pisz, że masz pewność jeżeli nie posmakowałeś, dotknąłeś czy nie zobaczyłeś :)))
~Emir 14-07-2014 17:07
Cieszę się, że oprócz mnie i mojej rodziny jeszcze paru osobom się podobało :) Gdybym miał skategoryzować to najbardziej podobały mi się "Wiszące Anioły" i "Hiszpański Kościotrup" :). Do zobaczenia za rok :)
~haha 14-07-2014 19:01
Przecież te wszystkie pochlebne komentarze pisze głównie jedna osoba - AnonimGall (IP *.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*)) - jakiś spamer zatrudniony w teatrze. Do tego dwa inne adresy IP: dialog.net.pl (78.8.*.*) i gprs516828.centertel.pl (31.61.*.*) - zapewne ten sam troll z drugiego komputera i telefonu. Poczytajcie sobie poprzednie artykuły na temat festiwalu - tam też powtarzają się przy pochlebnych komentarzach DOKŁADNIE te same adresy IP. Tutaj też na 20 komentarzy 5 jest AnonimGalla z vectry, 2 z gprs, a 3 z dialogu. Czyli połowa opinii nastukana przez spamera albo spamerów wynajętych przez teatr! AnonimGall - ile ci płacą za spamowanie forów? Jak ty mogłeś widzieć te spektakle, skoro ty od kilku dni od rana do nocy siedzisz na forach i produkujesz spam, trollu?
~uczestnik 14-07-2014 19:08
takiego beznadziejnego Festiwalu Teatrów Ulicznych jeszcze nie było. wielkie gwizdy dla organizatorów i czekamy na dymisję dyrektora teatru. dość systematycznego obniżania poziomu teatru i niszczenia pieknej tradycji teatrów ulicznych w jeleniej górze !!
~Zofia J. 14-07-2014 19:12
Byłam wczoraj i mogę powiedzieć tylko jedno: PO-RAŻ-KA !! Jak tę tandetę można w ogóle nazwać TEATREM?? Czy pan dyrektor Norwida zostanie rozliczony za ZMARNOWANE pieniądze jeleniogórzan przeznaczone na organizację tego kiczu i popeliny ?
~wirek 14-07-2014 19:15
@haha: przecież wszyscy od dawna wiedzą że to pisze jedna osoba. z inteligencją na poziomie gimbusa - nawet nie potrafi zmienić IP. nie dość że poziom teatru jest żenujący to jeszcze na forach mamy kabaret. a ... opłacają spamerów... z naszych pieniędzy.
~ 14-07-2014 19:18
Ciszej nad tą trumną. Takie kompromitacji podczas MFTU jeszcze nie było.
~elvvira 14-07-2014 19:24
Byłam na kilku spektaklach w piątek, sobotę i niedzielę i z przykrością muszę stwierdzić, że mocno się zawiodłam. Nawet nie o to chodzi, że przedstawienia miały niewiele wspólnego z teatrem, ale zwyczajnie wykonanie było kiepskie. Na każdym niemal spektaklu raziła amatorszczyzna i tandeta. Aktorzy nie byli w stanie zatrzymać publiczności, zainteresować ją, wciągnąć w wir historii, którą prezentowali. To nie czasy, gdy siedziało się na stopniach w rynku albo nawet na ziemi i z zapartym tchem oglądało spektakl. Tutaj tego nie było. Myślę, że nasze teatry uliczne idą w złą stronę, najwyższy czas przerwać to spadanie po równi pochyłej. Nie wierzę, że nie ma dobrych teatrów ulicznych. Więc dlaczego nie widzimy ich na naszych MFTU?
~ 14-07-2014 19:29
Porażka! Już lepiej było pojechać na Lato Agatowe do Lwówka gdzie działo się dużo więcej cał impreza super zorganizowana.Na teatrach ulicznych jedynie taniość, komercha, tandeta i nuda.Nie polecam.
~AnonimGall 14-07-2014 19:32
Płacą mi miliony- e nie muszą mi płacić, wystarczy, że poczytam mądrości ~haha - to jest warte miliardów ;))))))))
~ 14-07-2014 19:35
Jak komuś może podobać się taki kicz i bezguście? Chyba rzeczywiście te pochwalne komentarze wypisują sami spamerzy z teatru. Byłem na 3 spektaklach i nie widziałem żadnego zachwytu, jedynie znudzenie. Większość widzów odchodziła już po kilku minutach. Tegoroczny teatr to jest katastrofa - proszę nie niszczyć pieknej tradycji!
~ 14-07-2014 19:37
AnonimGall to troll. Nie bierzcie wypocin tego pajaca na poważnie. Na innych portalach też siedzi od rana do nocy i spamuje fora. Albo opłacony spamer z teatru albo nudzący się gimbus. Choć nie wierzę, że ktoś może tak się poświęcać z własnej inicjatywy.
~DO 19.37 14-07-2014 19:50
Gościu jesteś żenujący, prezentujesz poziom Forresta Gumpa, i to nie wiem czy nie brażam Forresta. Dla Twojej informacji, na Zabobrzu co drugi ma internet ale skąd Ty gimnazjalisto możesz o tym wiedzieć. Pozdr
~do 19:50 14-07-2014 20:03
Sam jesteś żenujący trollu. Spamujesz każdy artykuł na temat teatru i to jeszcze robisz to na poziomie gimbusa. Myslisz że nie widać tego po takim samym stylu komentarzy? Wystarczy przejrzeć poprzednie artykuły - wszędzie ciebie pełno. I dziwnym trafem teatru zawsze broni tylko jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*). Przypadek? Na pewno nie. Teraz też nawet nie masz odwagi się podpisać. A już dawno zauważono twoje trollowanie.
~ 14-07-2014 20:16
kto zapłacił za ten chłam ? zmarnowane pieniądze miasta i nic więcej .
~MarIena 14-07-2014 20:19
Liczyłam na coś ciekawego i... niestety mocno się zawiodłam. Ogólnie, chyba organizatorzy trochę minęli się z powołaniem. Na takie fikołki, postacie chodzące na szczudłach i zionące ogniem, tańce i tym podobne rzeczy chodzi się raczej do cyrku, a nie do teatru. Od teatrów, nawet ulicznych, oczekiwałabym jakiejś historii, jakiegoś przekazu. Tutaj tego nie było. Mam wrażenie, że była tylko komercha, która - jak to często bywa - zjadła sztukę. Tegoroczny festiwal trzeba zaliczyć do jednego z gorszych (żeby nie powiedzieć najgorszych), a wiem co mówię, gdyż co roku uczestniczę w tej imprezie.
~zdegustowany 14-07-2014 20:26
Szczury grające na saksofonie, akrobacje cyrkowców, covery Pink Floyd i inne takie. To nie teatr, to nieporozumienie. Przestańcie mamić ludzi tanimi kuglarskimi sztuczkami i pokażcie prawdziwy teatr! Wiem że dużo ludzi przyjeżdża specjalnie do Jeleniej Góry na teatry uliczne i niestety mnóstwo wróciła zdegustowana. Pokazy komików i kuglarzy to każdy obejrzy sobie w swoim mieście w cyrku. Zrobiliście z wspaniałej imprezy z tradycją tania populinę!
~ 14-07-2014 20:58
To jest teatr? Bo ja myślałem że to jacyś niespełnieni cyrkowcy dorabiają sobie w rynku. Takich "aktorów" to można spotkać w każdym większym mieście - stoją z kapeluszem przed kościołami :-(
~ 14-07-2014 21:00
mizerny poziom, jeszcze gorsze wykonanie. nie polecam.
~zbyszko 14-07-2014 21:06
I znowu ktoś wziął niezłą kasę, a odwalił fuszerkę. Panie prezydencie - proszę nie sponsorować więcej z naszych pieniędzy takiego chłamu! Są ważniejsze wydatki dla miasta, np. drogi, komunikacja miejska albo remonty kamienic. Nie jestem przeciwnikiem kulrtury, ale jak już coś robić to na wysokim poziomie. Wystarczy porównać jaka frekwencja była w tym roku a jaka jeszcze kilka lat temu. To co w miniony weekend mieliśmy okazję oglądać, jest tylko cieniem dawnych teatrów - zarówno pod względem poziomu, jak i frekwencji.
~ 14-07-2014 21:07
Prawie wszyscy w Jeleniej, mający internet z vectry mają pierwszą część adresu IP: 78.88, więc uruchomcie resztki umysłu, przy ich pomocy znajdźcie ścianę i walnijcie sobie baranka...
~kkk 14-07-2014 21:09
Takie pajacyki fikające, zzionące ogniem i puszczajace bańki mydlane były w stanie zainteresować tylko dzieciaki. reszta ziewała
~ 14-07-2014 21:16
O, następny spamer się odezwał - tym razem gprs516851.centertel.pl (31.61.*.*). Twój IP też jest taki sam dla wszystkich mieszkańców Jeleniej? Na dodatek nie masz pojęcia o IP vectry, bo np. wyżej masz jeleniagora.vectranet.pl (109.241.*.*). Po co kłamiesz? Trolling na poziomie gimnazjum. I nie pierwszy raz na tym portalu. Bez względu na to kim i skąd jesteś, robisz krecią robotę teatrowi. Za taki marketing szeptany na forach i zwykłe oszukiwanie ludzi (bo tak to trzeba nazwać) powinno się wam cofnąć wszelkie dotacje od miasta.
~Obiektywna 14-07-2014 21:37
Zauwazyliście, że prawie wszystkie neagytywne wpisy są od *.adsl.tpnet.pl (83.30.*.*). Obstawiam albo opozycję (bo ida wybory) albo jakiegoś taniego uciekiniera z wiaderka Caritasu. :)
~AnonimGall 14-07-2014 21:45
Ludzie co się z wami dzieje, komentujemy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych - imprezę, która się chyba tu w Jeleniej Górze urodziła. A wy tu się wymądrzacie o urywku numerów IP i snujecie teorie spiskowe. To jest dziecinne i bez sensu. To, że jest tu alergik na na nazwę "AnonimGall" to się zdarza, w końcu interenet to świat dziwny i nierealny ale nie dajcie się zwariować. Zobaczcie ile osób poświęciło swój czas, doświadczenie i wiedzę żeby podtrzymać tradycję i w trudnych czasach zrealizować imprezę, która z założenia ma przynieść trochę radości. Jeżeli komuś nie podoba się taka impreza to po prostu na nią nie przychodzi. A jeżeli ktoś już przyszedł to przecież ma prawo wyrazić swoją opinię - pozytywną lub nie. O co to toczenie piany??? Przekujcie waszą złość na coś dobrego. AG
~do nie-Obiektywnej 14-07-2014 21:52
AnonimGall znowu zmienił nicka (tym razem na "Obiektywna") i dalej trolluje. Zauważyłem AŻ JEDEN wpis z adsl.tpnet.pl (83.30.*.*) (z tym to już będą 2). A teraz policz swoje wpisy jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*). Nieładnie tak odwracać kota ogonem i zwalać na innych to, co się samemu robi - widać wyraźnie, że to ty tu jesteś spamerem. Najpierw krętaczyłeś z IP vectry, pisząc bzdury i kłamstwa, teraz rozsiewasz inne bujdy na resorach. Jaki masz interes w robieniu śmietnika z forum? Naprawdę bilety tak źle schodzą w teatrze, że musicie posuwać się do takich nieuczciwych metod?
~Do 21.52 14-07-2014 22:12
Ale ty gościu półgłowek jesteś, już ktoś tu na górze pisał, że na zabobrzu co drugi ma internet z Vectry, a ty dalej swoje. Co za ograniczony osobnik...
~kkk 14-07-2014 22:33
Panie AnonimGall, i po co robienie z ludzi idiotów? Nie mierz innych poziomem własnej inteligencji. jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to siedź cicho i przynajmniej nie rób śmietnika z dyskusji. To tyle, a tak w ogóle to warto by było chyba zablokować trolla - jego wpisy nie dość że nie na temat, to jeszcze język pozostawia wiele do życzenia.
~do 22:12 14-07-2014 22:47
Sam jesteś półgłówek i prymitywny spamer. Co drugi ma internet z Vectry? I ci wszyscy teraz ze mną dyskutują? Czy może raczej cały czas rozmawiam z jedną i tą samą osobą? Tylko dlaczego pod różnymi nickami (wcześniej jako "AnonimGall", potem "Obiektywna", teraz "Do... coś tam"?). Kompromitujesz się na każdym kroku, prymitywny spamerku. Wcześniej tak samo "dyskutowałeś", tj. z jednego adresu IP, a kilku nicków? Spadaj trollu, idź lepiej na rynek sprzątać śmieci po festiwalu.
~do ~kkk 14-07-2014 22:50
AnonimGall czyli vectranet.pl (78.88.*.*) to przecież znany spamer z teatru. Od kilku miesięcy ujada pod niemal każdym artykułem o teatrze, pisząc pijarowe tekściki i zachwalając sztuki, na których nigdy nie był. Jego tekściki i adres IP znam na pamięć. Teraz też zaśmiecił cały wątek. A co kolejne tłumaczenie to głupsze. Można się nieźle pośmiać z pajaca. Gdyby on wystąpił na festiwalu teatrów ulicznych, to byłoby przynajmniej śmiesznie. A tak było tylko nudno :-)
~ 14-07-2014 23:08
Anonim Gall - jesteś głupszy niż ustawa przewiduje.
~heh 15-07-2014 3:10
ha ha Anonim gal -zawodowy troll ktory znowu zasmiecil cala dyskusje xd
~ewa 15-07-2014 7:58
Mam 60 lat i widziałam prawie wszystkie festiwale. Czasy się zmieniają więc i forma festiwalu też. Uważam jednak, że był to jeden z lepszych festiwali ostatnich lat i jest mi bardzo wstyd, że osoby które wyrażają swoje opinie to w ogóle nie są zaiintersowane tym co się wydarzyło w tych dniach w jeleniej Górze, zainteresowane są tylko i wyłącznie tym żeby siać nienawiść. Wstyd!
~ 15-07-2014 10:42
Skoro tak bronią tej tandety ulicznej w teatrze, to i do teatru trzeba przestać chodzić i kupować bilety na spektakle, niech ci co plują i chwalą tandetę sami robią sobie publikę. I argument, że jak komuś się nie podoba, to nie musi chodzić, też jest nie na miejscu, takowe tandetne imprezy są z podatków, pieniądze ludzkie na tandetę mają iść????????? Teatr w JG zaczyna sięgać dna!!! Jeśli rzeczywiście zatrudnili ludzi od propagandy sukcesu, to znaczy,że mają już syndrom oblężonej i dogorywającej twierdzy. Za buractwo tu prezentowane przez następny rok moja noga w teatrze w JG nie postanie:)
~ewa 15-07-2014 12:01
Do wpisu powyżej. Biorąc pod uwagę poziom wpisu to na 100% osoba go pisząca nigdy nie bywa w teatrze ( nie tylko w JG). Określenie "buractwa" przez nią zaś głoszony nie pasuje do ludzi reprezentujacych Teatr Norwida a raczej do... Tu Państwo sami sobie odpowiedzcie.
~Adam. 15-07-2014 15:32
ewa - kolejny spamer z teatru? Czy może ten sam, tylko zmienił IP? Sądząc po ostatnich wyczynach teatralnych spamerów, wszystko jest możliwe. Tak tak, droga "Ewo" (?) - tylko ty chodzisz do teatru, tylko ty byłaś na festiwalu, twoja opinia jest jedynie słuszna. A jak ktoś ma inną, to na pewno "sieje nienawiść", "nie był zainteresowany festiwalem", "na pewno nie bywa w teatrze" itd. Akurat to ty sama pokazałaś swoimi wpisami poziom swojej kultury, gdzie personalne ataki na inne osoby i niewybredne epitety zastępują merytoryczną polemikę. Skąd my znamy takie ujadanie? To taką "kulturą" cech...ją się stali bywalcy teatru? Jeśli tak, to jest to najlepszy dowód, że należałoby przestać dofinansowywać ten przybytek, który miał szerzyć kulturę, a szerzy jedynie buractwo i nienawiść.
~papkin 15-07-2014 16:56
nie wierzę że komuś mogło się to podobać (oczywiście poza trolami z teatru).Jeśli tak to znaczy to że albo nie widział wczesniejszych festiwali albo ma gust na poziomie oglądacza tandetnych seriali i talk showów w telewizji . kiedyś to były prawdziwe przedstawienia, uczty duchowe. Dzisiaj są to tylko kiczowate pokazy cyrkowych sztuczek,bez żadnego przesłania .bawią one jedynie plebs.Taką wspaniałą impreze doprowadzono do ruiny. wstyd dla organizatorów ale zdaje się że to wpisuje się w ogólną tendencję komercjalizacji i ba...lizacji teatru .
~Emir 15-07-2014 17:03
Tak Adamie, ja myślę, że wszyscy, którym się podobało to spamerzy. Twój tok rozumowania jest zaiste najwyższych lotów. Zgadzam się w 100% z Ewą. Po Twoim poście widać z kim mamy do czynienia. Ale spokojnie, myślę, że ludzie czytający komentarze sa inteligentni i szybko ocenią obiektywnie gdzie jest pies pogrzebany. Pozdr
~ 15-07-2014 17:20
AnonimGall znowu zmienił nicka i pisze jako Emir. Co za natrętny troll. Jak tobie mogło się podobać, jak ty non stop siedzisz przed kompem i spamujesz? Czytający komentarze są inteligentni i jak widać nikt nie ma problemu z właściwą oceną twojej nędznej postaci i aktywności w sieci.
~ 15-07-2014 18:31
ta cala dyskusja nie powinna polegac na wzajemnym obrazaniu sie ale na wmiare obiektywnej ocenie MFTU a moim zdaniem propozycja kora przedstawil teatr jest anachronizmem ktory trudno spotkac jeszcze gdziekolwiek w Polsce.Tak sie juz festiwali nie organizuje,dominujacym elementem na tego typu imprezach sa warsztaty,performance,wyklady czyli edukacja w duzej dawce, tego u nas zabraklo.
~ 15-07-2014 18:59
Spamerek trolek burek z adsl co teatr mu coś złego zrobił i teraz płacze biedny spamerek trolek burek :( zmieniasz te adresy jak głupi i myślisz, że inni tak robią... Biedny burek...
~zabobrzani 15-07-2014 19:43
Szkoda że dyrekcja teatru bardziej niż o poziom festiwalu dba o pijar na portalach. I efektem są te żenujące wypociny teatralnych trolli jakie mamy okazję poczytać w tym wątku. Jakby poziom był przyzwoity to i krytyki by nie było. Proste. Widać w teatrze wciąż żyją w epoce komunizmu gdy krytyki nie wykorzystywało się konstruktywnie tylko się z nią walczyło. Niestety takie podejście to jest zawsze spadek po równi pochyłej aż na samo dno. Coś mi się widzi że to już jest koniec naszego teatru. A było tak pięknie gdy tworzyli u nas najlepsi reżyserzy w Polsce. Co dzisiaj jest? Tylko kompromitacja.
~AnonimGall 15-07-2014 19:46
Już odliczam dni do przyszłorocznego MFTU :) Może jakiś plenerowy spektakl? Na przykład w Bukowcu? Tymczasem przed nami biegunowo odmienna impreza w Wojanowie - też dla miłośników :)
~do wyżej 15-07-2014 20:28
tak tak odliczaj trolu. znowu zarobisz na spamie
~Do Gall 15-07-2014 20:37
Fajnie by było jakby przyjechało coś pokroju "Wiszących Aniołów" z jakimś podniebnymi ewolucjami, ja też już odliczam czas. Pozdr
~Do 20:28 15-07-2014 20:53
Troll już nawet rozmawia sam ze sobą :) Niezła zmyłka. Ale wprowadzi w błąd tylko kogoś z inteligencją taką jak u niego. Znaleźli się dwaj fani "Wiszących Aniołów" z tym samym IP :) Popaprany człowiek, niemający co robić w domu.
~ 15-07-2014 21:01
"Działalność opłacanych komentatorów jest dziś faktem i stosują ją nie tylko korporacje, partie i duże firmy, ale także małe firmy i drobni przedsiębiorcy. Pozytywny komentarz jest dziś w cenie i różne podmioty są w stanie zapłacić za nie konkretne pieniądze. A co, gdyby okazało się, że 90% tych emocjonalnych i bulwersujących komentarzy, jest w zasadzie sztucznie generowaną fikcją? Jak byś się czuł mając tego świadomość, że wiele trwających tysiące postów, emocjonalnych dyskusji, w których uczestniczyłeś, było dyskusją z próżnią? Swego rodzaju internetowym matrixem?" http://kefir2010.wordpress.com/2014/04/02/partie-i-korporacje-zatrudniaja-potezne-armie-oplacanych-komentatorow-wiekszosc-dyskusji-na-forach-to-sztucznie-generowana-fikcja/
~Do 21.01 15-07-2014 21:15
Człowieku, żal mi Ciebie. Tak ciężko CI się pogodzić z faktem, że komuś teatry uliczne się podobały, że po prostu odelciałeś psychicznie, ale cóż tak bywa. Twój post z 21.01 jest tak mocno pozbawiony logiki, że tylko laicy się nabiorą. Tak dla twojej informacji: sam pracuję w korporacji, któa korzysta z usług 'profesjonalnych" dordców na forum a pierwsza podstawowa zasada jest taka, że tacy doradcy korzystają z conajmniej 10-15 różnych adresów IP a ty przecież twierdzisz, że to jedna i ta sama osoba bo rozpozanłeś niby ten sam adres z Vectry, no to się zdecyduj czy wg ciebie spmuje jedna i ta sama osoba czy robi to profesjonana firma i po drugie naprawdę myślisz że jelenigórski teatr to taka duża korporacja, która wykupuje taką usługę? Trochę pomyślunku...
~ 15-07-2014 21:33
he he, to prawda. rano mieliśmy festiwal dialoga, teraz festiwal Galla Anonima pod różnymi nickami. to jedyny festiwal jaki znają
~AnonimGall 15-07-2014 21:37
Fajny teatrzyk tu tworzycie - fiki-mili-gall-ma-różne-niki ;)))
~do 21:37 15-07-2014 21:41
to ty tworzysz teatrzyk, spamerku. teatrzyk jednej postaci z wieloma osobowościami
~ 15-07-2014 22:09
Teatrzyk jednego aktora z wieloraką osobowością. Czyli AnonimGall i jego internetowa tfu... rczość.
~Do 21:15 15-07-2014 22:26
Skoro festiwal ci się podobał, to napisz to raz i wystarczy. Nie musisz pisać tego samego 100 razy pod różnymi nickami, z lekko zmodyfikowaną treścią. Teraz na dodatek robisz na forum śmietnik nie na temat. Skoro, jak piszesz, "pracujesz w korporacji, która korzysta z usług 'profesjonalnych' doradców na forum", to znaczy, że jesteś świetnie zorientowany w temacie. Nie dziwi fakt, że posługujesz się takimi samymi metodami. Ale fajnie że się przyznałeś, warto wiedzieć, z kim mamy do czynienia.
~AnonimGall 15-07-2014 22:41
Do postu z 20:37 - dokładnie tak, właśnie takich spektakli nam trzeba. Czyli do "zobaczenia" za rok. Pozdrawiam AG :)
~do 22.26 15-07-2014 22:44
Czy wiesz co to znaczy czytac ze zrozumieniem? Skoro powiedziałem Ci, że moja firma korzysta z takich usług to sądzisz że ja korzystam? I sądzisz że jakbym korzystał to bym się przyznał na forum? Proszę Cie o wykrzesanie minimum zrozumienia. A tak na poważnie to ja tak naprawdę napisałem raz, potem tylko odpowiadałem na prowokację a w jeleniej górze mnóstwo ludzi ma internet z Vectry i tyle.
~big 15-07-2014 23:33
15-07-2014 22:41 | ~AnonimGall |, 15-07-2014 22:44 | ~do 22.26 |. Trzy minuty zajęło trollowi napisanie kolejnego komentarza. Pod innym nickiem. Czy ktoś tu jeszcze wierzy w twoje brednie? Gadasz sam ze sobą, trollujesz, produkujesz spam na zamówienie teatru... Prymitywny, nudzący się gimbus.
~big 15-07-2014 23:40
I jeszcze jedno: fakt, że wziąłeś do siebie komentarz 15-07-2014 21:01 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*) o zawodowej działalności spamerów na forach świadczy, że jednak podejrzenia wobec ciebie są słuszne. Przecież w tym komentarzu nie było podanego adresata. Równie dobrze mógł się odnosić do drugiej strony. A jednak odezwałęś się ty, z wielkim oburzeniem. Po prostu ten pijarowy spam zachwalający festiwal to twoja robota, "AnonimGall", vel "Do..." vel "Obiektywna" vel inne nicki. Także w innych wątkach. Na dodatek jesteś wyjątkowo tępy jak na spamera. A teraz czekam na kolejne idiotyczne tłumaczenie w twoim stylu. Sprawiasz innym dużo radości swoją głupotą.
~ 16-07-2014 0:38
Kefir? To Ty?
~ 16-07-2014 1:16
“Opinia krytykującego mówi w 99% o samym krytykującym i tylko w 1% o krytykowanym“.
~ 16-07-2014 1:32
Kefir ci się skończył w lodówce, trollu? Trzeba było pójść do sklepu, a nie siedzieć przed kompem cały dzień i spamować.
~lutek 16-07-2014 2:02
to kicha a nie festiwal. poszedłem na chwilę i wróciłem zdegustowany. fajnie wiedzieć jak się wywala pieniądze mieszkańców. żenujące widowisko bez żadnej wartości mozna było tylko ziewać bo ani to ciekawe ani mądre.
~E 16-07-2014 13:18
Przyjmijmy, że festiwal był jedną wielką porażką, zmarnowano pieniadze podatników, nikt tego nie oglądał a w ogóle wszystko co robi obecnie Teatr Norwida to wielka klapa, zaś wszystkie pozytywne opinie to oczywiście robata ludzi zwiazanych z Teatrem, nie będzie jeszcze lepiej wynajetych firm, które to robią na zlecenie. To w takim razie kto sie upaja tąciągłą niieuzasadnioną krytyką? Może ktos mi odpowie,będę wdzięczna. :)
~AnonimGall 16-07-2014 13:57
Dobre pytanie, bardzo dobre! Dobrze byłoby poznać odpowiedź :)
~A 16-07-2014 15:24
Przyjmijmy, że festiwal był jednym wielkim sukcesem, świetnie wykorzystano pieniadze podatników, wszyscy to oglądali a w ogóle wszystko co robi obecnie Teatr Norwida jest super, zaś wszystkie negatywne opinie to oczywiście robata ludzi wyrzuconych z pracy z Teatru, nie będzie jeszcze lepiej wynajetych firm, które to robią na zlecenie. To w takim razie kto sie upaja tymciągłym niieuzasadnionym zachwalaniem chały i atakowaniem krytyków? Może ktos mi odpowie,będę wdzięczna. :)
~spamer z teatru 16-07-2014 15:41
Dobre pytanie, bardzo dobre! Dobrze byłoby poznać odpowiedź :)
roger 16-07-2014 16:23
Niech żyje Jelenia Góra! Niech żyje teatr! Niech żyje sztuka w przestrzeni miejskiej! Jako autor nagrodzonej sztuki "Portal z jeleniem/ekshumacja, ktorą dedykuję Jędrkowi, Cześkowi, Bogusowi, Andrzejowi Skibie, Ryśkowi Walczakowi i wszystkim chłopakom z podwórka przy ulicy Kochanowskiego, muszę sprostować informację o tym, że w konkursie wygrała sztuka Kamy Wereszczak. Otóż Kama Wereszczak to mój pseudonim-godło, a autorem zwycięskiej sztuki jestem ja - czyli Roger Piaskowski, o czym z satysfakcją donoszę.
~Zabobrzanín 16-07-2014 16:53
Jak zwykle pieniądze podatników poszły na chałę. Normalnie dyrektor z odrobiną honoru podaje się do dymisji w takiej sytuacji zupełnej klapy artystycznej i wizerunkowej. Czy tak samo będzie u nas? ciągle te same ryje u koryta i efekt jest jaki widzimy. Nieudacznictwo i przekrety bo pewnie trzeba było dać znajomym. a pieniądze podatników zamiast na podniesienie poziomu festiwalu idą na zatrudnienie bandy spamerów na forach.Żenujące jest czytać tę dyskusję ze świadomością że za to płacimy my wszyscy z naszych podatków. Oto jak bawią się "elyty" w naszym mieście..
~AnonimGall 16-07-2014 21:24
A od jutra odlotowa impreza w Bolkowie :D
~do 21:24 17-07-2014 3:18
Też się wybieram. Na pewno dużo lepsza i lepiej zorganizowana niż ostatni festiwal teatrów ulicznych w Jeleniej :-))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group