Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 5778
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Finał WOŚP po raz 30. w Jeleniej Górze!

Środa, 6 października 2021, 9:37
Aktualizacja: 9:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Finał WOŚP po raz 30. w Jeleniej Górze!
Fot. Konrad Żurawski
Druga sobota października to start wielkiej "finałowej" machiny. Po raz kolejny Sztab ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze jest częścią corocznej akcji Fundacji WOŚP. 9 października Jurek Owsiak ogłosi temat jubileuszowego, 30. Finału WOŚP, czyli cel medyczny, na który Sztab WOŚP ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze, a razem z nim mieszkańcy Stolicy Karkonoszy będą zbierać środki w ostatnią niedzielę stycznia. W ubiegłym roku nasz sztab zebrał 147 303,09 PLN.

Choć ten finał był inny i bardzo trudny do zorganizowania, jak zawsze daliśmy rade! My - organizatorzy i oczywiście nasi wspaniali wolontariusze na których zawsze możemy liczyć. Bardzo sie ciesze, że pomimo obostrzeń i pandemicznego czasu 29. Finał mógł się odbyć i cieszył się sporym zainteresowaniem. Podziękowaniem dla wszystkich, którzy włączają się w WOŚP jest również rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które w tym roku udało Nam się oficjalnie otworzyć. Niech to będzie miejsce szczególne dla wolontariuszy oraz dla osób, które korzystają ze sprzętu zakupionego przez WOŚP. A już teraz zapraszamy na kolejny - jubileuszowy - 30. Finał! - powiedział Jakub Thauer, szef sztabu WOŚP ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze.

Transmisja z oficjalnego ogłoszenia zacznie się w najbliższą sobotę - 9 października, o godz.: 11:00 na profilu WOŚP na Facebooku. Dwa dni po ogłoszeniu celu, 11 października, ruszy rejestracja Sztabów.

Sztab ZST „Mechanik w Jeleniej Górze dziękuje za 29. Finał

Mimo pandemii i wiążących się z nią obostrzeń, które wpłynęły m.in. na zmianę terminu zbiórki, w styczniu tego roku Sztab ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze zagrał jeszcze głośniej i udało się zebrać 147 303,09 PLN, to kwota na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy. Fundacja WOŚP dzięki zaangażowaniu wszystkich Sztabów w Polsce i za granicą oraz zorganizowanym zbiórkom w Internecie zebrała łącznie - 210 813 830,10 PLN. Było to ponad 20 milionów PLN więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek „Orkiestry”. Oznacza to, że podczas ostatniej edycji zbiórki WOŚP zebrała prawie tyle samo, co w ciągu 13 pierwszych lat swoich działań łącznie (kwesty w latach 1993-2005 to zebrane w sumie 222,5 miliona złotych).

Wesprzyj organizację 30. Finału

W zbiórce, realizowanej przez Sztab WOŚP ZST „Mechanik” wzięło udział 200 wolontariuszy , którzy kwestowali zarówno online za pomocą eSkarbonek, jak i na terenie miasta. Także w tym roku Sztab zaprasza chętnych do kwestowania. Więcej informacji na temat zapisów wkrótce.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP.
Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 66 tys. urządzeń.

(WOŚP Jelenia Góra)

Twoja reakcja na artykuł?

24
60%
Cieszy
3
8%
Hahaha
4
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
8
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group