Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2029
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Finał warsztatów w Janowicach Wielkich

Poniedziałek, 11 grudnia 2017, 11:13
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Finał warsztatów w Janowicach Wielkich
Fot. Użyczone
Zakończył się cykl warsztatów ”Międzypokoleniowy Kalejdoskop Umiejętności”, który przez
ostatni miesiąc odbywał się w Świetlicy Wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich.

Przypomnijmy. Pomysłodawczyniami były trzy panie: Irena, Krystyna i Sonia, związane ze Świetlicą Wiejską "Rudawy". Na ich organizację, jako Międzypokoleniowy Team, złożyły wniosek o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego. Ogółem w ramach projektu odbyło się pięć zajęć, które poprowadzili społecznie mieszkańcy gminy Janowice Wielkie reprezentujący trzy pokolenia: młodzież, rodziców oraz seniorów. Część rękodzieł, wykonanych podczas warsztatów zostanie przekazana na kiermasz, który odbędzie się 17 grudnia podczas tradycyjnego Spotkania Wigilijnego w janowickiej świetlicy.

- Podczas przedostatnich zajęć ich uczestnicy pod okiem dwóch dziewczyn: Emilki i Amelki uczyli się dekorować kubki - mówi Krystyna Pisarska ze Świetlicy Wiejskiej „Rudawy”. Każdy uczestnik dostał kubek, do dyspozycji były też specjalne farby do ceramiki, bardzo duży wybór kolorów. Wzory według własnych pomysłów. Zamykające cykl warsztaty pakowania prezentów prowadziła pani Anita, która zaproponowała pakowanie według swojego pomysłu. Część opakowania była składana w harmonijkę, a odpowiednie uformowanie i sklejenie sprawiło, że otrzymywano różne wzory.

Projekt był realizowany w ramach programu „Dolnośląskie Małe Granty” Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group