Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 8732
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Finał muzycznych spacerów

Środa, 9 września 2020, 7:01
Aktualizacja: Czwartek, 10 września 2020, 11:58
Autor: WAC
Piechowice: Finał muzycznych spacerów
Fot. POK Piechowice
W ostatnią niedzielę (6.09) odbył się ostatni, szósty spacer muzyczny po Piechowicach z tamtejszym zespołem ludowym Szklarki.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Szklarki Mieszkańcom" dofinansowanego ze środków przekazanych z programu "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego wartość to 3300 złotych, z czego dofinansowanie z LGD to 3000 zł a wkład własny POK to 300 zł. W pięć kolejnych letnich piątków grupa wokalna wraz z towarzyszeniem skrzypka i akordeonisty spacerowała w różnych rejonach miasta zachęcając piechowiczan do posłuchania lub przyłączenia się do wspólnego śpiewania.

Ostatni, niedzielny koncert miał nieco inny charakter, gdyż odbył się nieopodal startu i mety ostatniego odcinka wyścigu kolarskiego Bałtyk- Karkonosze Tour 2020. Zarówno kolarze jak i obserwatorzy startu wyścigu żywo reagowali uśmiechem i z zaciekawieniem wsłuchiwali się w słowa piosenek.

Piękne, kolorowe stroje, dynamiczne piosenki, profesjonalni muzycy, pogoda ducha i uśmiech – tak najkrócej można scharakteryzować spacery muzyczne Szklarek - informuje Emanuela Czujowska z Piechowickiego Ośrodka Kultury. - Nie dziwi więc fakt, że te nietypowe koncerty w plenerze zawsze były bardzo dobrze odbierane. Mieszkańcy i turyści zatrzymywali się, bili brawo, robili zdjęcia oraz nagrania, a nawet śpiewali razem z zespołem. Widać było, że każdy z koncertów wyzwalał w ludziach dobre emocje i był skutecznym antidotum na apatię i stres wywołane długotrwałą izolacją społeczną w czasie rygorów epidemicznych. Zachęcone tym sukcesem Szklarki już planują swój udział w kolejnych działaniach Piechowickiego Ośrodka Kultury, aby dalej podnosić ludzi na duchu i dzielić się optymizmem oraz dobrym słowem w tym trudnym czasie pandemii - dodaje E. Czujowska.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group