Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13828
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Finał muzycznych spacerów

Środa, 9 września 2020, 7:01
Aktualizacja: Czwartek, 10 września 2020, 11:58
Autor: WAC
Piechowice: Finał muzycznych spacerów
Fot. POK Piechowice
W ostatnią niedzielę (6.09) odbył się ostatni, szósty spacer muzyczny po Piechowicach z tamtejszym zespołem ludowym Szklarki.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Szklarki Mieszkańcom" dofinansowanego ze środków przekazanych z programu "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego wartość to 3300 złotych, z czego dofinansowanie z LGD to 3000 zł a wkład własny POK to 300 zł. W pięć kolejnych letnich piątków grupa wokalna wraz z towarzyszeniem skrzypka i akordeonisty spacerowała w różnych rejonach miasta zachęcając piechowiczan do posłuchania lub przyłączenia się do wspólnego śpiewania.

Ostatni, niedzielny koncert miał nieco inny charakter, gdyż odbył się nieopodal startu i mety ostatniego odcinka wyścigu kolarskiego Bałtyk- Karkonosze Tour 2020. Zarówno kolarze jak i obserwatorzy startu wyścigu żywo reagowali uśmiechem i z zaciekawieniem wsłuchiwali się w słowa piosenek.

Piękne, kolorowe stroje, dynamiczne piosenki, profesjonalni muzycy, pogoda ducha i uśmiech – tak najkrócej można scharakteryzować spacery muzyczne Szklarek - informuje Emanuela Czujowska z Piechowickiego Ośrodka Kultury. - Nie dziwi więc fakt, że te nietypowe koncerty w plenerze zawsze były bardzo dobrze odbierane. Mieszkańcy i turyści zatrzymywali się, bili brawo, robili zdjęcia oraz nagrania, a nawet śpiewali razem z zespołem. Widać było, że każdy z koncertów wyzwalał w ludziach dobre emocje i był skutecznym antidotum na apatię i stres wywołane długotrwałą izolacją społeczną w czasie rygorów epidemicznych. Zachęcone tym sukcesem Szklarki już planują swój udział w kolejnych działaniach Piechowickiego Ośrodka Kultury, aby dalej podnosić ludzi na duchu i dzielić się optymizmem oraz dobrym słowem w tym trudnym czasie pandemii - dodaje E. Czujowska.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1136
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group