Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9861
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Finał Muzycznego Ogrodu Liczyrzepy

Piątek, 30 sierpnia 2019, 10:42
Aktualizacja: Sobota, 31 sierpnia 2019, 10:00
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Finał Muzycznego Ogrodu Liczyrzepy
Fot. Archiwum K. Tęczy
Przed pałacem w Bukowcu odbył się koncert finałowy Muzycznego Ogrodu Liczyrzepy 2019. Była to już XVI edycja tego spotkania z muzyką operową i operetkową.

Pomysłodawczyni spotkań Małgorzata Mierczak doprowadziła do tego, że do Bukowca przyjeżdżają młodzi artyści operowi będący na początku swojej kariery, ale także artyści, którzy dzisiaj są już solistami liczących się sal operowych. Ci pierwsi przyjeżdżają tutaj, by wziąć udział w warsztatach operowych prowadzonych podczas dwóch tygodni trwania imprezy i by zaprezentować się miłośnikom takiej muzyki. Ci drudzy czynią to z sentymentu do miejsca, w którym kiedyś przyjęto ich serdecznie i w pewnym sensie umożliwiono rozwój ich talentu.

Warsztaty i Festiwal organizowane są przez Międzynarodowe Towarzystwo Artystyczne „Opera Ducha Gór w Karpaczu” i Związek Gmin Karkonoskich w Bukowcu. Instytucjami wspierającymi są: Miasto Kowary, Filharmonia Dolnośląska, PZEiI, KSON w Jeleniej Górze, Hotel Relaks, restauracja Dwór Liczyrzepy w Karpaczu. Patronatem medialnym objęło imprezę Radio KSON Jelenia Góra.

Podczas trwania projektu przeprowadzono Międzynarodowe Warsztaty Operowe, Konkurs Wokalny oraz kursy mistrzowskie. Oczywiście odbyło się wiele koncertów m. in. w Kowarach, Karpaczu, Cieplicach, Jeleniej Górze. Ostatni w Bukowcu to koncert finałowy. Jak zwykle występy śpiewaków na schodach prowadzących do siedziby Związku Gmin Karkonoskich są najbardziej oczekiwane. To właśnie tutaj widzowie mogą docenić w pełni brzmienie pięknych głosów, to tutaj mogą obejrzeć występy wszystkich śpiewaków oraz tutaj wziąć udział w wielkim finale podczas którego wszyscy razem z artystami śpiewają zarówno poszczególne utwory ale przede wszystkim biorą udział w występie końcowym. Jak zwykle finał został podkreślony pokazem fajerwerków, a później miało miejsce przyjęcie w pałacu podczas którego artyści, już na luzie, popisywali się cudownym i nietuzinkowym wykonaniem utworów, niekoniecznie operowych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group