Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 6726
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Finał Krokus Jazz Festiwalu

Wtorek, 28 września 2021, 11:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Finał Krokus Jazz Festiwalu
Fot. Przemek Kaczałko
Zwieńczeniem Krokus Jazz Festiwalu była gala wręczenia nagród w części konkursowej festiwalu, a następnie koncert Koma Saxo. Ostatnie wydarzenie festiwalu odbyło się w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Grand Prix konkursu dla młodych muzyków zdobył norweski zespół Dafnie. Jak podkreślali członkowie jury. równie wysoko oceniona została grupa Amalia Umeda Quartet, która otrzymała nagrodę specjalną ufundowaną przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych. Dwie równorzędne drugie nagrody otrzymały zespoły Baz Trio i Purple Is The Color, a nagrody specjalne duet "Alfons Slik" oraz kontrabasistka Klara Pudlakova.

Po części oficjalnej związanej z Young Crocus Contest (dawniej Powiem Młodego Jazzu), przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru: Koma Saxo.

Koma Saxo to międzynarodowy kwintet założony przez wizjonera, szwedzkiego basistę i producenta – Pettera Eldha. W skład zespołu wchodzi pięć mocnych nazwisk z Berlina, Helsinek i Sztokholmu, w tym Eldh na basie, perkusista Avant Christian Lillinger oraz linia saksofonów składających się z: Otisa Sandsjö, Jonasa Kullhammara i Mikko Innanena. Zespół charakteryzuje się własnym, niepowtarzalnym brzmieniem i muzyczną trajektorią, głęboko osadzoną na silnych fundamentach Black American Music - podkreślają organizatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group