Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 7721
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Środa, 24 czerwca 2020, 10:33
Aktualizacja: Czwartek, 25 czerwca 2020, 14:50
Autor: WAC
Region: Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć
Fot. DUW
W Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość podsumowująca tegoroczną edycję konkursu dla dzieci i młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”. Poświęcona ona była przede wszystkim kształtowaniu wrażliwości ekologicznej.

Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć” organizowany jest przez Euroregion Nysa wspólnie z Zarządem Województwa Dolnośląskiego i we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Honorowy patronat nad projektem objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda.

W konkursie wyróżniono te placówki oświatowe, które w ocenie zespołu ekspertów z Euroregionu Nysa oraz Kuratorium Oświaty podjęły największe działania na rzecz bezpieczeństwa ekologicznego w swoim regionie. Nagrody Prezydenta RP, które mają rangę odznaczenia państwowego przyznano w czterech kategoriach: klas 0: Miejskie Przedszkole nr 27 w Jeleniej Górze, klas I - III: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Serbach, klas IV – VI: Szkoła Podstawowa w Janowicach Wielkich i klas VII– VIII: Szkoła Podstawowa w Działoszynie.

Zwycięzcy otrzymali statuetki i medale, przyznano im również tytuł „Mistrzów w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego 2020”.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczna edycja konkursu była szczególna – mówi Maciej Gałęski z Eurorgionu Nysa. - Jeszcze na początku marca udało nam się przeprowadzić półfinały w Jeleniej Górze i Legnicy. Niestety nie odbyły się już półfinały w Wałbrzychu i we Wrocławiu oraz finał konkursu. Dlatego musieliśmy dokonać zmiany regulaminu. Przy ocenie szkół braliśmy pod uwagę ich dokonania w zakresie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa ekologicznego - informuje M. Gałęski.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group