Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7201
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Finał godny mistrzów – Drift Masters Grand Prix zaprasza do Karpacza

Czwartek, 11 września 2014, 10:16
Aktualizacja: 10:24
Autor: Organizator
Karpacz: Finał godny mistrzów – Drift Masters Grand Prix zaprasza do Karpacza
Fot. org.
Z godnym Hitchcock’a rozmachem zadebiutowali na polskiej scenie driftingowej organizatorzy nowego cyklu zawodów: DRIFT MASTERS GRAND PRIX. A ponieważ tak, jak u Mistrza, po trzęsieniu ziemi napięcie ma stopniowo rosnąć, po niezwykle udanych zawodach przeprowadzonych w Gdańsku i na stadionie żużlowym w Toruniu, najlepsi drifterzy w Europie zaproszeni zostali do Karpacza na górską rundę DM.GP.

Karpacz - turystyczne miasto położone w Sudetach Zachodnich, to dla krajowych drifterów i ich fanów „ziemia obiecana” i „esencja driftingu”. W środowisku miłośników jazdy bokiem często słyszy się określenie, że blisko 800 metrowa trasa poziomem swej trudności oddziela chłopców od mężczyzn. Nigdzie indziej, jak do tej pory, zawodnicy nie spotkali się z tak wymagającymi warunkami terenowymi. 700-800 konne auta mkną bowiem obok siebie w pełnym poślizgu, prowadzoną pod górę, stosunkowo wąską…trasą, którą biegnie rajd samochodowy. To wyzwanie dla najlepszych!

W Polsce zawody prowadzone fragmentem trasy Rajdu Karkonoskiego obrosły już legendą. Do tej pory drifterzy mierzyli się na niej dwukrotnie, za każdym razem przyciągając tłumy kibiców. W 2011 roku tryumfował Paweł Trela (autor, jak do tej pory jedynego na tej trasie, ocenionego na 100/100pkt przejazdu kwalifikacyjnego) , a rok później Maciej Bochenek. Wielu drifterów start w Karpaczu kosztował nie tylko mnóstwo nerwów, ale i niezliczoną ilość godzin spędzonych na serwisie samochodu po spektakularnych uszkodzeniach odniesionych podczas zawodów.

W tym roku, obok drifterów z Polski, w Karpaczu wystartują kierowcy ligi EEDC (Eastern Europe Drift Championship) wśród, których zobaczymy m.in. aktualnego lidera EEDC i Russian Drift Series Kristaps’a Blušs’a (BMW E46), Gvido Elksnis’a (BMW E36), Ivo Cirulis’a (BMW E46) czy Alexei Golovnya (NISSAN 200SX S13). Mistrzowie w swoim fachu, tryumfatorzy zawodów na Liwie, Łotwie czy Węgrzech staną przed nie lada wyzwaniem. Jak poradzą sobie na trasie, która nie wybacza nawet najmniejszych błędów?
Z trudnościami ul. Karkonoskiej mierzyć się już zaczęli organizatorzy zawodów. Aby zapewnić widzom i kibicom bezpieczeństwo przygotowują specjalne, połączone kładkami prowadzonymi nad ulicą, STREFY KIBICA, w których przybyli na trasę będą mieli do dyspozycji m.in: catering oraz telebimy z nagłośnieniem. Na trasie przejazdu zawodników rozstawionych zostanie 12 kamer, które będą śledziły zmagania drifterów. To tylko część z planowanych udogodnień. Organizatorzy poza widowiskiem na najwyższym poziomie stawiają na pierwszym miejscu bezpieczeństwo. „Trasa faktycznie nie jest łatwa ani dla kierowców ani dla kibiców. Dla nas najważniejsze jest, aby wszyscy przybyli kibice i zawodnicy uczestniczyli w prawdziwym show i wyjechali z Karpacza z najlepszymi wspomnieniami i w pełni bezpiecznie” – mówi Tomasz Chwastek Dyrektor Zawodów DM.GP.

Wśród zawodników trwają wielkie przygotowania do tej niecodziennej rundy. Dni do 13 września odliczają również kibice. Przed nami prawdziwe święto driftingu, które przyciągnie do małego turystycznego miasta najlepszych kierowców w Europie i najbardziej żywiołowo reagującą publiczność. Czy Paweł Trela utrwali swoją legendę? Czy któryś z zagranicznych drifterów spróbuje sięgnąć po zwycięstwo na kultowej dla naszych kierowców trasie? Może swoją dominację w cyklu DM.GP przypieczętuje aktualny lider Piotr Więcek? Pretendentów do ostatecznego zwycięstwa jest kilku, poza wymienionymi warto wspomnieć: Marcina Mospinka, Barka Stolarskiego czy Grzegorza Hypkiego. A może kibicom i fanom driftingu objawi się nowy talent? Na te i inne pytania poznamy odpowiedzi już 13 i 14 września. Zapraszamy na zawody do Karpacza. Co może wydarzyć się na trasie? „Wszystko!” odpowiadają jednym głosem Organizatorzy.

Informacje:
• Strona organizatora: www.driftmasters.gp
• fanpage Facebook: https://www.facebook.com/DriftMastersGP
• Strona EEDC: www.eedc.eu
• http://www.karpacz.pl/

Harmonogram zawodów:
13.09.2014 (sobota):
7:00 - Otwarcie bram dla zawodników
7:30 - Briefing dla zawodników
9:00-14:55 - Sesja treningowa
15:10 - Briefing dla zawodników
15:45 - Sesja KWALIFIKACYJNA do TOP 16
20:00 - Briefing i ogłoszenie wyników

14.09.2014 (niedziela):
7:00 - Otwarcie bram dla zawodników
9:00 - Briefing TOP 16
10:00 - 13:00 - Trening w parach dla TOP 16
13:30 - Briefing dla TOP 16
15:00 - 15:20 - Prezentacja TOP 16
15:30 - Zawody TOP 16

Ceny biletów:
Bilet Sobota– 15,00 PLN
Bilet Niedziela– 20,00 PLN
Bilet Dwudniowy- 30,00 PLN.
Bilety do nabycia 13 i 14 września w oznaczonych kasach przy trasie zawodów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1045
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group