Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4861
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Filmowe wtorki z „Klapsem”

Wtorek, 7 września 2010, 8:11
Aktualizacja: 8:11
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Filmowe wtorki z „Klapsem”
Fot. Organizator
Już dzisiaj zaczyna się „Alfabet kina”, czyli spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”. W każdy wtorek o 16.00 będzie można obejrzeć jeden z filmów wybranych przez Waldemara Wilka. Z powodu zbliżającego się remontu sali JCK smakowite kino trafi na ekran wygodnej i klimatyzowanej salki konferencyjnej w Książnicy Karkonoskiej.

Oskarowy film otwierający cały miesiąc spotkań z „Alfabetem kina” pt. „Cinema Paradiso” z 1988 roku, w reżyserii Giuseppe Tornatore jest opowieścią o wielkiej przyjaźni małego chłopca z kinooperatorem. To wspaniałe dzieło kinowe, zaklasyfikowane do gatunku obyczajowego, można obejrzeć 7.IX w sali konferencyjnej znajdującej się w Książnicy Karkonoskiej. - Prawdziwa gratka dla miłośników kina i kinooperatorów – powiedział Waldemar Wilk.

14.IX. zaprezentowany zostanie kryminał „Glina” z 1972 roku, w reżyserii Jean-Pierre Melville, który przedstawia wieczorne życie Paryża, małomównych mężczyzn oraz niewierne panie.
- W trzeci wtorek miesiąca zostanie zaprezentowanych około 10 filmów krótkometrażowych autorstwa Piotra Dumały. W skład klasyki filmów animowanych wchodzą takie pozycje, jak m.in. debiutancki projekt „Likantropia”, „Czarny kapturek”, czy też „Franz Kafka” – poinformował Waldemar Wilk.

Ostatnią pozycją filmową proponowaną przez Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” w tym miesiącu jest dramat polityczny „Ręce do góry”, z lat 1967/1981, autorstwa polskiego reżysera Jerzego Skolimowskiego.
- Nasze spotkania są organizowany dla tych wszystkich, którzy są głodni dobrego kina. Ja staram się ich „dokarmić” czymś wyśmienitym. W doborze repertuaru pomagają mi stali bywalcy naszych spotkań a jest ich około 40 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group