Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8600
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Filmowe twarze w Teatrze im. Norwida

Niedziela, 13 grudnia 2009, 13:57
Aktualizacja: 13:58
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Filmowe twarze w Teatrze im. Norwida
Plakat przedstawienia na placu Niepodległości.
Fot. TEJO
Sztukę pod tytułem „Motyle są wolne” będzie można obejrzeć jutro, 14 grudnia o godzinie 17:30 i 20.00 na dużej scenie Teatru im. Norwida.

Spektakl w latach siedemdziesiątych XX wieku napisał Leonard Gershe. To fascynująca opowieść o trudnej miłości, określana przez samego autora „komedią sentymentalną”. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku. Głównym bohaterem jest niewidomy chłopak, imieniem Don.

Postanawia wyprowadzić się od matki i zacząć samodzielne życie. Wynajmuje kawalerkę na Manhattanie. Jego życie wywraca się do góry nogami w momencie, gdy poznaje Jil, ekscentryczną sąsiadkę, początkującą aktorkę i jednocześnie kobietę ze sporym bagażem doświadczeń z przeszłości. Rodzi się między nimi uczucie, ale ich romans nie trwa długo, ponieważ Jil porzuca Dona dla nowojorskiego reżysera, Ralpha.

Na młodego chłopaka próbuje wpłynąć także matka, która nie może pogodzić się z odejściem syna. W ten sposób powstaje splot nieoczekiwanych wydarzeń, zaskakujących i ciekawych zarówno dla starszej, jak i nieco młodszej publiczności.

Na scenie zobaczymy Lesława Żurka, znanego m. in. z filmu „Mała Moskwa”, Martę Żmudę – Trzebiatowską, która grała m. in. w „Nie kłam kochanie”, Ewę Ziętek, aktorkę teatru Kwadrat w Warszawie oraz Michała Lesienia, który ostatnio zasłynął, jako dyrektor szkoły w Lipnicy w serialu „M jak miłosć”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group