Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 9598
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Filmowcy do kamer! ZOOM coraz bliżej

Sobota, 13 grudnia 2008, 11:14
Aktualizacja: 11:18
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Filmowcy do kamer! ZOOM coraz bliżej
Fot. TEJO
Co prawda dwunasta już edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „ZOOM – ZBLIŻENIA” odbędzie się w lutym, jednak już teraz trzeba pomyśleć o udziale w tej prestiżowej imprezie. Organizatorzy czekają na filmy tylko do 21 grudnia.

– Formuła konkursu dopuszcza udział w nim rozmaitych form - filmów fabularnych, dokumentalnych i najróżniejszych eksperymentów realizowanych przy pomocy kamery. Nie ma żadnych ograniczeń tematycznych – informuje Marek Oleksy z Osiedlowego Domu Kultury.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach: - film niezależny - film amatorski - film studencki. Do każdego zgłoszonego obrazu autorzy przesyłają czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia filmu, mile widziane będą notki biograficzne autorów, filmografia, nagrody oraz charakterystyczny kadr z filmu. Wszystko należy przesłać na adres Osiedlowy Dom Kultury, ul. K. Trzcińskiego 12, 58 - 506 Jelenia Góra, w nieprzekraczalnym terminie (data stempla pocztowego) do dnia 21 grudnia 2008 roku.

Areną 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "ZOOM - ZBLIŻENIA" będzie kino Marysieńka. Organizatorami festiwalu, odbywającego się pod patronatem Federacji Niezależnych Twórców Filmowych oraz Światowej Unii Kina Niezależnego UNICA, jest Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze, TV Dami oraz "ODRA-FILM".

Jak informuje Marek Oleksy podczas imprezy w dniach 17 – 22 lutego przyszłego roku odbędą się Międzynarodowe Warsztaty Filmowe dla Młodych Twórców - jednym z prowadzących będzie Piotr Matwiejczyk. Od 19 do 22 lutego przewidziano Warsztaty Krytyki Filmowej, które poprowadzi Andrzej Kołodyński. W tym samym terminie odbędzie się konkurs filmowy. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie, która z roku na rok zyskuje coraz więcej prestiżu i gromadzi czołówkę filmowców z Polski i zagranicy.

Szczegóły: http://zoom.karkonosze.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
867
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Wina na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
Motyle w Sobieszowie
 
Aktualności
Przejazd ekspresówką jeszcze w wakacje
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group