Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7666
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Filharmonia Mozartem brzmiąca

Sobota, 22 maja 2010, 8:20
Aktualizacja: 8:20
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Filharmonia Mozartem brzmiąca
Fot. Gabi
W piątkowy wieczór w Filharmonii Dolnośląskiej królowała muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta. Melomani usłyszeli, między innymi, Koncert fortepianowy A–dur KV488 oraz Symfonię nr 40 g–moll KV550. Filharmonicy zagrali pod batutą utalentowanego i żywiołowego dyrygenta Doriana Keilhacka, który był także solistą wydarzenia.

Poza dzierżeniem w dłoni batuty grał na fortepianie. Razem z nim przyjechała ciekawa i sympatyczna sopranistka Fabienne Jost, która pochodzi z Francji. Zaśpiewała przy akompaniamencie orkiestry dwa utwory: Recitativ i Aria „Misera, dove son!” KV 369 i Recitativ i Aria „Ch'io mi scordi di te?” na sopran, fortepian i orkiestrę.

Kiedy wybrzmiały finałowe akordy symfonii i ucichły brawa, dyrygent zwrócił się do dyrektor Zuzanny Dziedzic i publiczności. Na początku zaczął mówić po polsku, po czym przeszedł na niemiecki. Mówił o tym, jak bardzo jest zadowolony z pobytu w Jeleniej Górze. Bardzo podobała mu się sala koncertowa, bardzo dobrze współpracowało mu się z muzykami.

Wraz z koleżanką postanowili w podzięce za miłe przyjęcie wręczyć pani dyrektor różę. Przygotowali także piosenkę Edith Piaf „ La Vie en Rose”. Publiczność była zachwycona. Na chwilę Fabienne Jost przeniosła zgromadzonych do paryskiej kawiarenki. Na koncert przybyło sporo młodzieży. Słuchacze podziękowali wykonawcom gorącą owacją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group