Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 8823
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Filharmonia Dolnośląska (i nie tylko) wkrótce inaczej zarządzana

Poniedziałek, 19 marca 2012, 8:27
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
Tylko do końca bieżącego roku dotychczasowi powołani na czas nieokreślony dyrektorzy placówek kulturalnych będących w gestii urzędu marszałkowskiego zachowają stanowiska.

Dotyczy to, między innymi, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. To skutek zmian w przepisach tyczących finansowania. Zarząd województwa rozpisze konkursy na nowych szefów i wprowadzi konieczność rozdziału funkcji dyrektora naczelnego i artystycznego. Finansami rządzić będą menedżerowie, a o stronę artystyczną – w przypadku sezonowości działania danej placówki – kompetentne osoby z odpowiednim przygotowaniem.

Zmiany w pierwszej kolejności będą dotyczyły Teatru Polskiego, Opery Wrocławskiej oraz Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, czyli instytucji które samorząd województwa prowadzi wraz z innymi podmiotami. Będą wdrażane od czerwca tego roku. Do końca tego miesiąca mają być uwzględnione w statutach instytucji kultury samorządu dolnośląskiego.

Drugi etap obejmie pozostałe instytucje artystyczne, dla których jedynym organizatorem jest województwo dolnośląskie i nie są wymagane uzgodnienia z innymi podmiotami. Są wśród nich: Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, Filharmonia Sudecka, Wrocławski Teatr Pantomimy czy Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze. Od ponad 20 lat tą placówką kieruje dyrektor naczelna Zuzanna Dziedzic. FD nie ma szefa ds artystycznych, choć w przeszłości istniało takie stanowisko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group