Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 7163
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fetor z oczyszczalni? To była awaria

Środa, 24 lipca 2013, 7:01
Aktualizacja: Czwartek, 25 lipca 2013, 7:52
Autor: Angela
Jelenia Góra: Fetor z oczyszczalni? To była awaria
Fot. Angela
– Od początku lipca jesteśmy nękani smrodem z oczyszczalni ścieków, od którego nie ma ucieczki! Czujemy go w domu, na podwórku, nawet na skórze! – skarżyli się mieszkańcy ulicy Lwóweckiej w Jeleniej Górze. Prezes Wodnika wyjaśnia, że powodem była awaria mieszadła na osadniku wstępnym, ale problem rozwiązano.

- Odkąd tu mieszkam (7 lat), czytam o obietnicach Miasta, że to przejściowy problem - pisze jedna z naszych Czytelniczek, mieszkanka ulicy Lwóweckiej w Jeleniej Górze. - Te obietnice też już śmierdzą! Mam z dobrego źródła informację, że nie zakupiono nowych filtrów, bo nie ma na to pieniędzy. Inne miejscowości walczą o byt żuczków czy motyli, a my walczymy tylko o swoje zdrowie! Złożyliśmy skargę do prokuratury, ale wiemy, że jej tryby obracają się bardzo wolno. My jesteśmy nękani smrodem, od którego nie ma ucieczki! Czujemy go w domu, na podwórku, mimo wysokiej higieny osobistej - nawet na skórze! Nie mówiąc o płucach. Ktoś powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za te kardynalne błędy! Płacimy wysokie podatki za nasze nieruchomości, nie wspomnę o najdroższej wodzie/ściekach, a nasze prawo do oddychania jest lekceważone. Niekompetentni pracownicy powinni być usunięci z pracy, o której nie mają pojęcia – dodają mieszkańcy Lwóweckiej.

Wojciech Jastrzębski, prezes spółki Wodnik zapewnia, że brak pieniędzy na nowe filtry to kompletna bzdura.

- W czerwcu, jak każdego roku, kupiliśmy nowe filtry za 80 tys. zł – mówi Wojciech Jastrzębski. – Przyznaję, że przez tydzień był problem z nieprzyjemnym zapachem, ale wynikało to z awarii, której nikt nie mógł przewidzieć. Uszkodzone zostało mieszadło na osadniku wstępnym. Zamówiliśmy uszkodzony element u dostawcy z daleka. Zamontowaliśmy go najszybciej, jak to było możliwe. Od piątku (19.07) nie ma już nieprzyjemnego zapachu. Mamy w planach inwestycje na oczyszczalni ścieków, ale wszystkie prace będą wykonywane w miesiącach późnojesiennych i zimowych, tak by były one jak najmniej uciążliwe dla okolicznych mieszkańców – dodaje prezes spółki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
450
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Jelenia Góra będzie miastem tańszym
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 20.05.2024
 
Karkonosze
Wiosna w górach na całego
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group