Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4830
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festyn w Parafii na ul. Morcinka

Niedziela, 26 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 15:49
Autor: Artur Wilimek - www.wideofilm.com.pl
Jelenia Góra: Festyn w Parafii na ul. Morcinka
Fot. Artur Wilimek - www.wideofilm.com.pl
Festyn w parafii M.B. Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu

W niedzielę 26 czerwca w Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu przy ulicy Morcinka odbył się wielki festyn z okazji przypadającej w lipcu 10 rocznicy powstania parafii. Impreza rozpoczęła się o godzinie 12.oo. Ulica Morcinka na odcinku przylegającym do terenu parafii została zamknięta dla normalnego ruchu kołowego i zamieniona w miasteczko ruchu drogowego dla dzieci prowadzone przez jeleniogórską "drogówkę" oraz Straż Miejską. W miasteczku sił próbowali rowerzyści oraz najmłodsi w zakładanych na siebie modelach samochodów (patrz. foto). Każdy przejazd nagradzany był super upominkami. W tym samym czasie na placu wokół parafii odbywała się wielka loteria w której można było wygrać rozmaitości, począwszy od rzeczy codziennego użytku a skończywszy na rowerach, karnetach na pobyt w Miasteczku Western City, hotelach itp.. Główną nagrodą loterii był pobyt w hotelu Mariott w Warszawie. Ponieważ impreza przewidziana była do późnego wieczora nie zabrakło punktów, w których można było coś zjeść na gorąco, wypić kawę i herbatę, oraz skosztować wyśmienitej kiełbaski i kaszanki z grilla. Na deser oferowano wspaniałe domowe ciasta.

Wszyscy rowerzyści, którzy przybyli na festyn mieli okazję za darmo oddać do oznakowania swoje pojazdy przedstawicielom jeleniogórskiej Policji. Przez cały czas trwania imprezy przybyłych gości zabawiał zespół ALTER pana Zdzisława Wyrostka. Na festyn przybyła również i wzbudziła duże zainteresowanie Orkiestra Filharmonii Jeleniogórskiej. Dla najmłodszych do zabaw i szaleństw rozstawione było dmuchane zamczysko. Każde dziecko (i nie tylko) mogło zrobić sobie zdjęcie z misiem - strażnikiem miejskim. Na rozstawionej dużej scenie odbywały się zabawy taneczne w kórych przez cały czas brali udział księża z parafii.

Kolejną atrakcją były konie ze szkółki jeździeckiej.

Należy nadmienić, że tak duża impreza nie mogła by się odbyć bez wielu sponsorów. Do głównych należeli: Policja jeleniogórska, Straż Miejska, firma Zepter, Hotel Jelenia Struga, Jetix, Matex i wiele innych. Cały dochód z imprezy przeznaczony będzie na budowę kościoła parafialnego.

Na koniec można było skosztować wspaniałego tortu, który osobiście dzielił proboszcz parafii ks. Grzegorz Niwczyk.

Festyn zakończył się ok. godz. 22.oo.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Udział Policji Jeleniogórskiej miał miejsce wobec prowadzenia akcji „Bezpieczne Wakacje” jak i realizowania programów prewencyjnych: „Stop- rower oznakowany”, „Program poprawy bezpieczeństwa turystów na terenie powiatu jeleniogórskiego”, „Certyfikatu bezpieczeństwa” i „Nie daj się uzależnieniom!”.

Podczas festynu st.sierż. Sławomir Chrzanowski- Dzielnicowy Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze i sierż.szt. Danuta Razmysłowicz prowadzili akcję znakowania rowerów i propagowali
zabezpieczenia techniczne oraz kolportowali liczne ulotki jak i materiały prewencyjne na temat szeroko pojętej prewencji kryminalnej.

Podczas festynu, m.in. na scenie przekazywane były założenia programowe dot. w/w
programów prewencyjnych jak i: „Programu holenderskiego” , w tym roli dzielnicowego, „Programu zwalczania przestępczości samochodowej”, „Bezpieczny Senior” i pomocy ofiarom przestępstw w ramach programu „Kobieto nie bądź ofiarą” oraz „Uwaga złodziej na działkach”.

Ponadto Sekcja Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze przygotowała liczne konkursy ze
znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zawody rowerowe, gdzie dzieci obdarowywane były nagrodami. Straż Miejska przygotowała „Miasteczko Ruchu Drogowego” z „Autochodzikiem” także z nagrodami.

„VIII Święto Parafialne” zgromadziło dzisiejszego dnia dzieci, młodzież i osoby starsze. Co jednak najważniejsze licznie przybywały całe rodziny - od niemowlaka do pradziadka. W dzisiejszych czasach ma to szczególne znaczenie i ogromny wymiar społeczny. Aż serce się wszystkim radowało z takiego widoku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
196
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
44%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group