Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 7119
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Festyn w Karpnikach – przyjemne z pożytecznym

Wiadomości: Region
Wtorek, 8 sierpnia 2017, 8:10
Aktualizacja: 8:12
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Mieszkańcy Karpnik niedzielę (6.08) spędzili na wspólnej zabawie. Zorganizowano już drugi festyn parafialny, z którego dochód ma zostać przeznaczony na renowację ołtarza w kościele Św. Jadwigi Śląskiej w Karpnikach.

Festyny to doskonały sposób na integrowanie się mieszkańców wsi. Już prawie w każdej miejscowości w naszym regionie są organizowane takie imprezy. To również dobry sposób na zgromadzenie środków na cele społeczne. W niedzielę o godzinie 13.00 w Karpnikach odbyła się uroczysta msza, po której wszyscy udali się na teren Domu Parafialnego gdzie miał odbyć się festyn. To już druga edycja imprezy w Karpnikach.

Na mieszkańców czekało wiele atrakcji połączonych z występami lokalnych zespołów. Jako pierwsza wystąpiła folklorystyczna kapela „Sokolik” z Karpnik. Następnie zaśpiewały takie zespoły, jak: „Akord” ze Świebodzic, „Wojcieszowianki” z Wojcieszowa i „Karkonosze” z Gruszkowa. Dla najmłodszych były animacje, artystyczne malowanie twarzy oraz dmuchane zjeżdżalnie. Miłośnicy jazdy konno, jak również ci, którzy nigdy nie jeździli, podczas imprezy mogli przejechać się na koniach. Przygotowano także konkursy z wieloma nagrodami.

– Mamy mnóstwo cennych nagród. Są to vouchery, nagrody rzeczowe, bilety wstępu na różne imprezy, które będą odbywać się w okolicy. Ale przede wszystkim będzie to bardzo dobra zabawa. Mamy szczytny cel, zbieramy na renowację ołtarza w Karpnikach – mówił prowadzący imprezę dyrektor GOK-u w Mysłakowicach Grzegorz Truchanowicz. Nagrodą główną był rower terenowy.

Tradycyjnie można było zjeść mięsko z grilla, grochówkę, bigos, pierogi, natomiast ze słodkości był duży wybór ciast, w których przygotowanie zaangażowały się mieszkanki Karpnik. Festyn zakończono zabawą taneczną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 8-08-2017 10:20
Festyn faktycznie odbywał się w Karpnikach, co wcale nie oznacza że uczestniczyli w nim - jak błędnie podano w publikacji - tylko mieszkańcy Karpnik. Uczestniczyli w nim także mieszkańcy okolicznych wiosek /Strużnica, Gruszków, Krogulec/ które tworzą Parafię w Karpnikach. Nie zabrakło turystów oraz mieszkańców regionu jeleniogórskiego. Festyn był fajny, radosny i pogodny - nie tylko dlatego że pogoda dopisała.
~oszukany 9-08-2017 8:06
a jak się zachowywał pierwszy parafianin i największy palant karpnik pan radnyB.K czy namówił kogoś żeby zostać jego pełnomocnikiem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group