Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 3512
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festyn U Świętego Pankracego

Poniedziałek, 31 maja 2021, 6:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Festyn U Świętego Pankracego
Fot. MT
Niezbyt łaskawa aura nie przeszkodziła w świetnej zabawie. Wczoraj (30.05) przy Parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach przy ul. PCK odbył się rodzinny festyn szkolny Zespołu Szkół Katolickich U Świętego Pankracego.

Najważniejszym akcentem imprezy, która odbywała się z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka było otwarcie nowego placu zabaw. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek Środki na jego zakup i montaż pochodziły z subwencji jaka wpływa z Ministerstwa dla Zespołu Szkół Katolickich. Co ważne - obiekt będzie otwarty nie tylko dla uczniów szkoły, ale będzie miał charakter ogólnodostępny.

- Pomysł na ten plac zabaw zrodził się z potrzeby – mówi dyrektor Zespołu Szkół Katolickich I Świętego Pankracego ks. Mariusz Majewski. - Szkoła podstawowa, którą prowadzimy od 2017 roku się rozwija. A skoro się rozwija, to potrzebne są takie elementy, które służą aktywizacji, do spędzania czasu wolnego podczas przerw i lekcji w-f. Dlatego w ramach kolejnego etapu rozwoju szkoły zgromadziliśmy środki subwencyjne, które na ten cel zostały przekazane i cieszymy się, że dzieci będą mogły korzystać z tego placu zabaw. Nie tylko ze szkoły, bo plac zabaw jest otwarty dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat, oczywiście pod opieką osoby dorosłej. Niech rodziny tu przychodzą i niech korzystają.

Festyn, który przygotowali rodzice uczniów szkoły obfitował w wiele atrakcji. Poprzedziło go uroczyste pasowanie na uczniów dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej. Potem na scenie swoje talenty muzyczne prezentowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Jeleniej Górze oraz Zespołu Szkół Katolickich. Dla najmłodszych przygotowano też animacje oraz zabawy sportowe. Nie zabrakło konkurencji dla rodzin. Na głodnych czekały pieczone kiełbaski oraz ciasta. Cały dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na potrzeby szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

29
56%
Cieszy
3
6%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
18
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (68) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group