Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8949
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Festyn rodzinny z promocją szczepień

Niedziela, 22 sierpnia 2021, 8:01
Autor: WAC
Podgórzyn: Festyn rodzinny z promocją szczepień
Fot. WAC
Koło Gospodyń Wiejskich z Podgórzyna we współpracy z tamtejszym Urzędem Gminy zorganizowało wczoraj (21.07) Festyn Rodzinny w Ramach Narodowego Programu Szczepień „Szczepimy się z KGW”.

Na wszystkich, którzy korzystając z pięknej pogody zdecydowali się przyjść na boisko w Podgórzynie czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły pozjeżdżać na dmuchańcu, poskakać na trampolinach, wziąć udział w warsztatach artystycznych oraz w zabawach z animatorami. Dorosłych kusiły pyszne ciasta i potrawy przygotowane przez panie z podgórzyńskiego Koła Gospodyń Wiejskich. Na scenie wystąpiły między innymi zespoły: „Kosówki”, „Szafiry”, "W tym sęk" oraz Tosia Sweklej. Podczas podczas festynu w mobilnym punkcie szczepień zorganizowanym przez Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, można było się zaszczepić jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson.

Środki na organizację wczorajszej imprezy, w wysokości 8 tysięcy złotych, pochodziły z funduszy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Gdy dowiedzieliśmy się, że można wystąpić o środki na zorganizowanie wydarzenia mającego promować szczepienia na COVID – 19 nie wahaliśmy się długo – mówi sołtys Podgórzyna Danuta Szymajda. - Jesteśmy za tym, żeby się zaszczepić i być zdrowym dla siebie i swoich najbliższych. Ja sama od dziecka się szczepiłam i dla mnie to jest normalna rzecz. To jedyna skuteczna metoda walki z koronawirusem, bo nawet jeśli potem się go przechodzi, to przebieg choroby nie jest ciężki.

Gościem festynu był senator PiS Krzysztof Mróz.

Ja byłem do tej pory na czterech podobnych imprezach, podczas których Koła Gospodyń Wiejskich zachęcały wszystkich do zaszczepienia się - mówi K. Mróz. - Współczynnik wyszczepienia w Podgórzynie wciąż jest mały, bo wynosi około 50 procent, a chcielibyśmy, aby był wyższy. Dlatego zachęcam wszystkich do szczepień, a w szczególności ludzi młodych, bo to oni w szczególności nie chcą się szczepić.

Twoja reakcja na artykuł?

14
34%
Cieszy
5
12%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
9
22%
Złości
12
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
990
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group