Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6217
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festyn przy Morcinka

Niedziela, 21 czerwca 2009, 20:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lipca 2020, 10:14
Autor: Mar
Jelenia Góra: Festyn przy Morcinka
Fot. Mar
Przez sześć niedzielnych godzin trwał festyn parafialny przy kościele MB Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu. Po raz kolejny zbierano fundusze na dokończenie budowy świątyni. Były losy i loteria fantowa. Można było coś zjeść i posłuchać muzyki.

O godzinie 12 odprawiono mszę, która zainaugurowała spotkanie parafian tej najmłodszej jeleniogórskiej parafii. Strażacy pokazali jak gasi się pożar. Po pokazie wielką atrakcją nie tylko dla najmłodszych była wyprawa w koszu strażackiego wysięgnika kilkanaście metrów ponad ziemię. Obok strażaków, na zamkniętej części ulicy Morcinka miasteczko ruchu drogowego rozłożyła straż miejska i osobiście niezmordowany Grzegorz Rybarczyk.

Były konie, na których pod nadzorem mogli odbyć przejażdżkę nawet najmłodsi. Była też niespodzianka ufundowana przez przewodniczącego rady miejskiej, Huberta Papaja. Zestaw wideo i mp3 mogli dostać ci, który w pączkach sprzedanych osobiście przez proboszcza Grzegorza Niwczyka i księdza Krzysztofa znaleźli szczęśliwy kupon.

Zestaw wideo trafił w ręce mieszkanki Piechowic, natomiast mp”trójka” ku uciesze proboszcza w przypadł parafianinowi. Bawiących się na festynie było mniej niż w latach ubiegłych. Jak zwykle pogoda przestraszyła bardziej bojaźliwych, ale deszcz na szczęście nie spadł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1401
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group