Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 3024
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festyn ponad podziałami – dla Filipka

Poniedziałek, 5 czerwca 2017, 7:51
Aktualizacja: 8:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Festyn ponad podziałami – dla Filipka
Fot. Przemek Kaczałko
Miniona sobota (3.06) w Jeleniej Górze była pełna atrakcji – jedną z nich był festyn charytatywny na rzecz Filipka Janasa z Janowic Wielkich. Zorganizował go w Parku Zdrojowym lokalny Komitet Obrony Demokracji.

Filipek jest dzieckiem z porażeniem mózgowym czterokończynowym i padaczką lekooporną i wieloma innymi chorobami – powiedziała Izabela Janas, mama chłopca, na rzecz którego prowadzona była zbiórka pieniędzy. - W tym roku planujemy wydatki związane z rehabilitacja na ok. 55 tysięcy złotych – dodała mama Filipka, która docenia, że są ludzie chcący pomagać i jak mówi - jest ich coraz więcej.

Organizatorzy przyznają, że widzieli sporo negatywnych opinii z tego powodu, że to KOD organizuje akcję charytatywną. - Przerażają mnie tego typu komentarze, bo to śmieszne nawet nie jest. Ludzie nie wracają uwagi na to co się robi i dla kogo, tylko kto to robi. Dzielenie społeczeństwa jest dla nas rażące – stwierdził Marek Baran z Komitetu Obrony Demokracji.

Lokalni działacze KOD-u przyznają, że to ich pierwsza tego typu akcja, ale z pewnością nie ostatnia, a wybór Filipka Janasa na beneficjenta festyny charytatywnego nie był przypadkowy. - Od wielu lat działam w fundacjach charytatywnych i Filipek jest podopiecznym jednej z takich, w których działałem, a ponieważ jest dzieckiem z naszego terenu – z Janowic Wielkich, to postanowiliśmy się zbierzemy środki dla niego – tłumaczy Marek Baran. W sumie udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych, a program imprezy był bardzo bogaty, bowiem oprócz aukcji było wiele występów na scenie Muszli Koncertowej, warsztaty plastyczne, ruchowe, spotkanie z alpakami, a także smaczne ciasta, napoje i inne wyroby garmażeryjne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group