Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6817
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Festyn dla zdrowia

Wtorek, 19 czerwca 2018, 7:04
Aktualizacja: Środa, 20 czerwca 2018, 13:00
Autor: WAC
Mysłakowice: Festyn dla zdrowia
Fot. Użyczone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach przy wsparciu tamtejszego Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury i Związku Gmin Karkonoskich był organizatorem II Festynu Zdrowotnego, który odbył się w minioną sobotę (16.06).

Impreza w założeniu miała promować zachowania prozdrowotne i ekologiczne, a także integrować społeczność lokalną.

Podczas festynu można było wykonać badanie słuchu, badanie ciśnienia tętniczego i pomiar cukru, skorzystać z porad internistycznych, pediatrycznych, terapeutów uzależnień, wykonać testy psychologiczne, psychotechniczne oraz porozmawiać z edukatorami cukrzycowymi, dietetykiem i terapeutami. W rejestracji SP ZOZ-u i na stoisku Amazonek były rozdawane vouchery na specjalistyczne badania laboratoryjne.

Wolontariusze przygotowywali i rozdawali zdrową żywność, napoje zielone i czerwone z owoców i warzyw. Prowadzone były zajęcia rehabilitacyjne, nauka chodzenia z kijami, yoga, ćwiczenia grupowe oraz wykłady dietetyka o zdrowym żywieniu.

Związek Gmin Karkonoskich na swoim stoisku uczył przede wszystkim dzieci i młodzież ekologicznego spojrzenia na naszą rzeczywistość. Nie zabrakło również stanowisk firmy DiveMed, policji z Jeleniej Góry i Straży Miejskiej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kowar. Ochotnicza Straż Pożarna z Łomnicy przygotowała pokaz gaszenia pożaru, a także prowadziła strażackie gry z udziałem dzieci i rodziców.

Klub Rotary Jelenia Góra - Cieplice wraz z młodzieżą z Klubu Interact z Kowar prowadziły loterię quizową, z której dochód przeznaczony został na Hospicjum Dziecięce. Artystycznie imprezę wzbogaciły występy przedszkolaków oraz duetu Hania i Iza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group