Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8918
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Festyn dla zdrowia

Wtorek, 19 czerwca 2018, 7:04
Aktualizacja: Środa, 20 czerwca 2018, 13:00
Autor: WAC
Mysłakowice: Festyn dla zdrowia
Fot. Użyczone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach przy wsparciu tamtejszego Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury i Związku Gmin Karkonoskich był organizatorem II Festynu Zdrowotnego, który odbył się w minioną sobotę (16.06).

Impreza w założeniu miała promować zachowania prozdrowotne i ekologiczne, a także integrować społeczność lokalną.

Podczas festynu można było wykonać badanie słuchu, badanie ciśnienia tętniczego i pomiar cukru, skorzystać z porad internistycznych, pediatrycznych, terapeutów uzależnień, wykonać testy psychologiczne, psychotechniczne oraz porozmawiać z edukatorami cukrzycowymi, dietetykiem i terapeutami. W rejestracji SP ZOZ-u i na stoisku Amazonek były rozdawane vouchery na specjalistyczne badania laboratoryjne.

Wolontariusze przygotowywali i rozdawali zdrową żywność, napoje zielone i czerwone z owoców i warzyw. Prowadzone były zajęcia rehabilitacyjne, nauka chodzenia z kijami, yoga, ćwiczenia grupowe oraz wykłady dietetyka o zdrowym żywieniu.

Związek Gmin Karkonoskich na swoim stoisku uczył przede wszystkim dzieci i młodzież ekologicznego spojrzenia na naszą rzeczywistość. Nie zabrakło również stanowisk firmy DiveMed, policji z Jeleniej Góry i Straży Miejskiej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kowar. Ochotnicza Straż Pożarna z Łomnicy przygotowała pokaz gaszenia pożaru, a także prowadziła strażackie gry z udziałem dzieci i rodziców.

Klub Rotary Jelenia Góra - Cieplice wraz z młodzieżą z Klubu Interact z Kowar prowadziły loterię quizową, z której dochód przeznaczony został na Hospicjum Dziecięce. Artystycznie imprezę wzbogaciły występy przedszkolaków oraz duetu Hania i Iza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
352
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group