Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2510
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Festyn dla Matki

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 maja 2019, 9:51
Aktualizacja: Wtorek, 28 maja 2019, 6:34
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz 31. Stowarzyszenie Święta Matki wraz z parafią Matki Bożej Miłosierdzia zaprosiło ciepliczan i wszystkich chętnych na największy festyn w regionie. Tym razem organizatorzy przygotowali 12 tysięcy losów na loterii fantowej, mnóstwo nagród, występy artystyczne i wiele innych atrakcji.

W tym roku Święto Matki nieco zmieniło formułę – nie było już pochodu z orkiestrą i mażoretkami od Placu Piastowskiego pod Kościół Matki Bożej Miłosierdzia. Tym razem zaczęło się od uroczysta mszy świętej pod przewodnictwem ks. bpa prof. Antoniego Długosza z Częstochowy. Następnie w programie znalazły się SOS dla miłości ojca i matki oraz musztra MBM Gwardii.

W trakcie festynu pod kościołem pojawili się również uczestnicy Retro Parady Rowerów oraz motocykle. Tuż przed oficjalnym otwarciem na scenie pojawił się zespół Orkiestry Dętej z Moraw (Czechy). Po ich koncercie przyszedł czas na oficjalną uroczystość otwarcia festynu z udziałem władz parafii Matki Bożej Miłosierdzia, Stowarzyszenia Święta Matki i Miasta Jeleniej Góry.

Miłości trzeba się uczyć. To jest nauka na całe życie – mówił na wstępie Józef Stec, proboszcz parafii. - Daj Wam Boże pięknej miłości w rodzinach, bo w rodzinie rozpoczyna się przyszłość ludzkości – dobra rodzina, dobry człowiek, dobre dzieci, dobre słowo i dobra miłość. Dziękuję za obecność – mówił do zgromadzonych J. Stec.
Matka kojarzy się z dobrem, poświęceniem, bezgraniczną miłością. To jest tak szczególna osoba, że jej cechy i wartości są niemal jednakowe wszędzie – w Polsce, Europie i na świecie. Matka Natura też pobłogosławiła – mamy piękną uroczystość. W imieniu władz miasta życzę mamom wszystkiego najlepszego – dużo zdrowia, szczęścia, pociechy ze swoich dzieci, wzajemności miłości – szczególnie w wieku starszym. Drodzy uczestnicy festynu – uczmy się miłości od matek – powiedział z kolei Janusz Łyczko, pierwszy zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Prezes Stowarzyszenia Święta Matki również skierował swoje słowa do mam.

Przypadł mi zaszczyt w imieniu Stowarzyszenia Święta Matki złożyć wszystkim mamom, mamusiom, mateńkom najserdeczniejsze życzenia – wielu łask bożych wszelkiego dobra i zdrowia. Często powtarzam i to ciągle jest aktualne: Chociaż zdrowie w życiu nie jest wszystkim, to wszystko bez zdrowia jest niczym. Tego naszym kochanym mamusiom życzymy z całego serca – mówił Zbigniew Ładziński.

Po oficjalnym otwarciu festynu na scenie pojawiły się m.in. przedszkolaki z Zaczarowanego Parasola, młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze oraz Zespołu Szkół Katolickich, a niespodzianką był występ ks. biskupa Antoniego Długosza z Częstochowy, który zaserwował zgromadzonym tango.

W trakcie rodzinnego festynu było wiele niespodzianek dla mamy, taty, dzieci, wnuków, babci i dziadka – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Była darmowa grochówka, młodzież szkolna wykonywała fryzury, plecionki, warkocze, karwing, ekologiczne kanapki, koktajle. Było wiele konkursów, gier i zabaw. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa – w ubiegłym roku 8 tysięcy losów okazało się niewystarczające, więc w 2019 roku było ich 12 tysięcy. Każdy los wygrywał, a na zakończenie dnia przewidziano losowanie głównych nagród od sponsorów, w tym rowery, telewizor, zestawy ogrodowe, zmywarka i wiele innych – w sumie 36 dużych nagród.

Cieplicki festyn to również okazja do uczty artystycznej – był koncert Orkiestry Dętej Szkoły Muzycznej z Weseli nad Morawą (Czechy), występ zespołu ludowego – „Podgórzanie”, a gwiazdą dnia był Młodzieżowy Zespół The Postmann Beatlesi z Polkowic – ludzie chętnie śpiewali razem z zespołem i tańczyli. Pod koniec imprezy przyszedł czas na doznania duchowe - Młodzieżowa Majówka ze świadectwem młodych, następnie przez godzinę odbywało się losowanie głównych nagród, a całość zwieńczyło tradycyjne Ave Maria z zaproszeniem na kolejną edycję Święta Matki.

Twoja reakcja na artykuł?

17
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
19%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
8
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~GośćJG 27-05-2019 17:31
Z tym śpiewaniem i tańczeniem to kogoś poniosło. Losów tym razem zostało sporo. Ogólnie mam wrażenie, że ludzi z roku na rok coraz mniej.
~takie picu picu ? 27-05-2019 19:10
Nie lubię takich świąt "biznesowych" Codziennie ktoś ma swoje święto ,które sam potafi wyreżyserować i przeżywać tak jak lubi.Przecież nie jestem bezmózgowcem by ktoś planował mi czas rozrywki w/g własnego ego i tego typu widzimisie. Pa pa pa .. To ja ją ja
~do wyżej 27-05-2019 20:53
Czy ktoś Cię nakłaniał do uczestnictwa na festynie?Byle co zjesz i byle co pier....sz.
~Ben 27-05-2019 23:07
do: ~do wyżej (20:53)
"byle co pier....sz" to możesz swojemu księdzu powiedzieć ...
~do wyżej 27-05-2019 21:28
Nie uczestnictwa''na festynie'' tylko'' w festynie''. Jakiś festyn pod wezwaniem pana w sukience mi nie przeszkadza,co mnie obchodzi jak ktoś wydaje własne pieniądze.Nie podoba mi się natomiast,że on nie opłaca składek ZUS,nie płaci podatków i jeszcze dostaje pieniądze z budżetu państwa a jeśli jest instytucja non profit to nie rozlicza się z kasy.
~heretyk 27-05-2019 22:17
Panie Ładziński,czy ktoś pochylił się nad matkami zgwałconych dzieci przez księży?
~Ben 27-05-2019 23:08
do: ~heretyk (22:17)
chrześcijanie popierają p...lię, inaczej cokolwiek by protestowali ....
~psycho 28-05-2019 17:22
To mi bardzo nie pasuje do obrazu rzeczywistosci,z jednej strony osoba (ksiadz,proboszcz) przekazujacy milosierdzie a za zaslona zwyrodnialy zboczeniec.Te ich milosierdzie wyglada jak by mialo na celu uspienie czujnosci potencjalnych ofiar.
~jary 28-05-2019 18:58
do: ~psycho (17:22)
Drogi ,,Psycholu'' ! Nie każda zapałka powoduje pożar .. Nóż służy do krojenia chleba ,tylko niektórzy popełniają nim zbrodnie .Są to głównie psychole,ludzie chorzy ,z rozchwianą osobowością ,jak np ......
~ 28-05-2019 20:16
Na 10 zboczków 3 trzech jest w koloratkach. Czemu nie mówi się o tych pozostałych, tych w garniturach ?
~do wyżej 28-05-2019 21:06
Dla tego,że tych w koloratkach kryje ich korporacja w dodatku utrzymująca się po części z pieniędzy podatników.Sam fakt występowania p...lii jest tragiczny ale jeszcze gorsze jest tuszowanie i ukrywanie tego przez władze kościoła i to te najwyższe.
~heretyk 29-05-2019 14:50
Bo ONI uważają nas za głupców ,wystarczy posłuchać dziś pana Dziwisza o niewiedzy o wielkości p...lii w KRK wraz z papieżem. Kpina .
~do herety 29-05-2019 20:34
do: ~heretyk (14:50)
Masz rację,był taki papież co umiał czynić cuda ale jakoś nie wiedział co się dzieje w jego firmie.Ale niektórym to nie przeszkadza i się do niego modlą.
~jerry555 29-05-2019 19:39
Chciałbym nadmienić w temacie loterii,że nie każdy los wygrywał:Mi traił się w w/w loterii voucher ufundowany przez jeleniogórską firmę tyrystyczna "Darma Tour"uprawniajacy do bezpłatnych noclegów w zakupionych pobytach 7 i 14-to dniowych w wybranych osrodkach wypoczynkowych z oferty fundatora,pokrywajac tylko koszt wyżywienia. Okazało się,że oferta w/w biura to tzw darmowe noclegi i niepotrzebny jest do tego żaden voucher.W tym przypadku wylosowany voucher to reklama dobrodzieja-a wiec los bez wygranej"pusty"!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group