Poniedziałek, 22 czerwca
20°C Jelenia Góra
reklamy

Festiwal światła po raz drugi!

Audio

Czytaj na głos

Autor: Mar 1 min czytania

Już teraz rozpoczęto intensywne przygotowania do drugiej edycji Karkonoskiego Festiwalu Światła. W hotelu Caspar, gdzie mieści się siedziba biura festiwalu, odbyło się posiedzenie Komitetu Organizacyjnego.

reklamy
reklamy

Pomysłodawcy i organizatorzy pierwsze edycji festiwalu, Janusz Stańczyk i Robert Futerhendler zaproponowali funkcję przewodniczącego komitetu organizacyjnego prezydentowi Jeleniej Góry, Markowi Obrębalskiemu, który propozycję przyjął i zadeklarował daleko idącą pomoc w promocji i organizacji Festiwalu.

Karkonoski Festiwal Światła trwać będzie od 5 grudnia tego roku do 10 stycznia 2010 roku, przez pełne siedem tygodni. W okresie adwentu tj. od 5 do 24 grudnia prezentowane będą wyłącznie iluminacje świąteczne, natomiast po świętach rozświetlone będą nie tylko Cieplice lecz również inne fragmenty Jeleniej Góry, Karpacza, Szklarskiej Poręby oraz pałace: Wojanów, Łomnica, Staniszów i jeleniogórski Paulinum.

Zamiarem organizatorów jest stworzenie z Kotliny Jeleniogórskiej Polskiego Salonu Światła, gdzie prezentowane będą najnowsze techniki oświetlenia przestrzeni publicznej i wnętrz pałaców, hoteli, mieszkań. Festiwal będzie też miejscem prezentacji programów oszczędzania energii i koncepcji wytwarzania energii odnawialnej.

Poza światłem i energią Festiwal będzie również miejscem wielu wydarzeń kulturalnych, wystaw i festynów adresowanych do mieszkańców i turystów odwiedzających Kotlinę Jeleniogórską.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka