Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 10065
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festiwal Silesia Sonans na półmetku

Czwartek, 6 września 2018, 10:30
Aktualizacja: Piątek, 7 września 2018, 16:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Festiwal Silesia Sonans na półmetku
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami trzeci dzień 21. Festiwalu Silesia Sonans, który odbywa się w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze. Przed miłośnikami muzyki klasycznej wystąpili młodzi artyści, a gwiazdą wieczoru był duet Michalina Bienkiewicz (sopran) i Justyna Skoczek (fortepian).

Jako support publiczność zgromadzona w dawnym kościele garnizonowym usłyszała Dianę Viktorię Cel (skrzypce) z Tomaszem Śliwowskim (fortepian). Następnie zaprezentował się młodzieżowy kwartet smyczkowy absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej w Jeleniej Górze w składzie: Bartosz Czyżewski, Alicja Dąbrowska (skrzypce), Katarzyna Nowogrodzka (altówka), Michał Bień (wiolonczela).

Gdy melomani byli już wprawieni w dobry nastrój, przy scenie pojawiła się koordynatorka Festiwalu Silesia Sonans – Michalina Bienkiewicz, która uraczyła zgromadzonych pięknych sopranem, a towarzyszyła jej muzyka w fortepianowym wykonaniu Justyny Skoczek. Artystki wykonały utwory Roberta Schumanna, Francisa Poulenca i Claude'a Debussy'ego.

W czwartek kolejna dawka muzyki – o godz. 12:00 w koncercie dla dzieci „Silesia najmłodszych” wystąpi Jakub Moneta (organy), a wieczorem czeka nas Musica Graciana i Maksymilian Święch (klawesyn, prowadzenie), a jako support na gitarze zagra Maksymilian Wieczorek. Początek o godz. 19:00. Wstęp 10 zł - cegiełka na fundusz remontowy kościoła.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group