Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 3242
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Festiwal Muzyki Filmowej w Pałacu Wojanów

Poniedziałek, 16 października 2017, 12:51
Aktualizacja: Wtorek, 17 października 2017, 8:00
Autor: Joanna
Region: Festiwal Muzyki Filmowej w Pałacu Wojanów
Fot. Joanna
W miniony weekend (14–i 15.10) w Pałacu Wojanów odbył się I Festiwal Muzyki Filmowej. Podczas dwóch koncertów zabrzmiały największe przeboje światowej i polskiej muzyki filmowej. Koncerty zorganizowano w Sali Wojanowskiej.

W sobotę wystąpił pianista Jakub Czekierda. Prezentowane utwory wykonali członkowie Akademii Polskich Pałaców na Źródle. Wystąpili: Sebastian Thiel, Edyta Nowicka, Robert Krawczyk. Artyści wykonali między innymi takie utwory: „My heart will go on” z filmu „Titanic”, „Requiem for a Dream” z „Władcy Pierścieni”, „Dumka na 2 serca” z filmu „Ogniem i Mieczem” czy „We are free now” z „Gladiatora”.

W niedzielę wykonano program American Feast. Pojawiły się znane przeboje muzyki estradowej. Podczas koncertu zabrzmiały również utwory muzyki rewiowej i musicalu. Wystąpił Big Band Politechniki Wrocławskiej - swingujący zespół wokalny i soliści co złożyło się na zróżnicowaną i ciekawą prezentację. Zabrzmiały takie utwory, jak: „Gangsta’s Paradise” z filmu „Młodzi Gniewni” czy „Hallelujah” Leonarda Cohen’a. W programie znalazły się również utwory z repertuaru Franka Sinatry, Leonarda Bersteina czy Marii Carey w autorskich aranżacjach Wojciecha Nycza.

I Festiwal Muzyki Filmowej cieszył się dużym zainteresowaniem. Wstęp na oba koncerty był bezpłatny. Nie jest to pierwsze wydarzenie muzyczne w Pałacu Wojanów w tym roku. W lipcu zorganizowano koncert, podczas którego zabrzmiały największe przeboje zespołu „The Beatles”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group