Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3182
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Festiwal komedii z wyborami w tle

Sobota, 5 lipca 2008, 8:15
Aktualizacja: 19:33
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: Festiwal komedii z wyborami w tle
Fot. TEJO
Czy tegoroczne święto śmiesznych filmów w Lubomierzu zdominuje wyborcza agitka? Premier Donald Tusk wyznaczył termin przedterminowych wyborów na stanowisko burmistrza gminy Lubomierz na 24 sierpnia. Siedem dni po festiwalu komedii filmowych.

Odpowiednie obwieszczenia wojewody dolnośląskiego w tej sprawie pojawią się na początku przyszłego tygodnia. Oby kandydaci, którzy dopiero teraz mogą się rejestrować, nie zepsuli agitacją tej imprezy. Będziemy się przyglądać kampanii przedwyborczej.

A póki co miasteczko żyje przygotowaniami do największego święta, kiedy to na kilka dni staje się polskim Hollywood. Dokładnego programu jeszcze nie ma, bo – jego ostateczny kształt zależy od pieniędzy, jakie uda się organizatorom pozyskać – poinformowano na stronie internetowej imprezy.

Pewne jest, że filmy w miasteczku Kargula i Pawlaka będzie można oglądać już od 11 sierpnia. Będą też stałe punkty święta komedii: bitwa na torty, turniej „Aktorzy kontra swojaki” o babciną pierzynę, projekcja filmu „Sami swoi” na wielkim ekranie w rynku. Przybędzie też kilka tabliczek w Zaułku Filmowym. Muzyczną okrasą święta będzie koncert Pawła Kukiza i zespołu Piersi. Najlepsze filmy zostaną nagrodzone granatami, a uroczystość otwarcia XII OFFK zaplanowano na piątek, 15 sierpnia. W sumie odbędzie się 80 projekcji filmów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group