Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8984
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Festiwal komedii z wyborami w tle

Sobota, 5 lipca 2008, 8:15
Aktualizacja: 19:33
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: Festiwal komedii z wyborami w tle
Fot. TEJO
Czy tegoroczne święto śmiesznych filmów w Lubomierzu zdominuje wyborcza agitka? Premier Donald Tusk wyznaczył termin przedterminowych wyborów na stanowisko burmistrza gminy Lubomierz na 24 sierpnia. Siedem dni po festiwalu komedii filmowych.

Odpowiednie obwieszczenia wojewody dolnośląskiego w tej sprawie pojawią się na początku przyszłego tygodnia. Oby kandydaci, którzy dopiero teraz mogą się rejestrować, nie zepsuli agitacją tej imprezy. Będziemy się przyglądać kampanii przedwyborczej.

A póki co miasteczko żyje przygotowaniami do największego święta, kiedy to na kilka dni staje się polskim Hollywood. Dokładnego programu jeszcze nie ma, bo – jego ostateczny kształt zależy od pieniędzy, jakie uda się organizatorom pozyskać – poinformowano na stronie internetowej imprezy.

Pewne jest, że filmy w miasteczku Kargula i Pawlaka będzie można oglądać już od 11 sierpnia. Będą też stałe punkty święta komedii: bitwa na torty, turniej „Aktorzy kontra swojaki” o babciną pierzynę, projekcja filmu „Sami swoi” na wielkim ekranie w rynku. Przybędzie też kilka tabliczek w Zaułku Filmowym. Muzyczną okrasą święta będzie koncert Pawła Kukiza i zespołu Piersi. Najlepsze filmy zostaną nagrodzone granatami, a uroczystość otwarcia XII OFFK zaplanowano na piątek, 15 sierpnia. W sumie odbędzie się 80 projekcji filmów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
352
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group