Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7312
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Festiwal komedii i wybory w sierpniu

Czwartek, 3 lipca 2008, 13:35
Aktualizacja: 13:36
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: Festiwal komedii i wybory w sierpniu
Robotnicy w upalne przedpołudnie pracują przy remoncie nawierzchni lubomirskiego rynku.
Fot. TEJO
Kolejny Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu odbędzie się w trzeci weekend sierpnia. Prawdopodobniej tydzień lub dwa później mieszkańcy pójdą do urn, aby wybrać burmistrza festiwalowego miasteczka.

Na razie w pogrążonym w upalnym marazmie miasteczku trwa remont części nawierzchni rynku. W miejsce zniszczonego asfaltu wróci kostka brukowa, która kiedyś pokrywała cały plac.
Zarządca komisaryczny Wiesław Ziółkowski, pełniący funkcję burmistrza, w miesiąc uruchomił inwestycję, z którą przez prawie dwa lata nie potrafił poradzić sobie Wiesław Bobrowski, odwołany w maju szef miasta.

Jak długo „komisarz” pozostanie w ratuszu? Premier jeszcze nie podpisał stosownego rozporządzenia, w którym zostanie podana dokładna data wyborów uzupełniających, podczas których mieszkańcy miasta Kargula i Pawlaka wskażą nowego burmistrza. Wszystko wskazuje na to, że głosowanie odbędzie się tydzień lub dwa po festiwalu.

Czy to oznacza, że największą imprezę filmową w miasteczku zdominuje lokalna polityka? Jak zapewniają organizatorzy, podczas festiwalowych dni agitatorzy nie będą mieli czego szukać. Jednak czy powstrzymają się przed wykorzystaniem tak znakomitej okazji?

– Już teraz zapraszam w połowie sierpnia na festiwal, jak co roku nie zabraknie okazji, żeby zrobić sobie zdjęcie ze znanymi osobami, zdobyć autograf, czy wziąć udział w spotkaniu z aktorami – zapewnia szefowa Stowarzyszenia Sami Swoi, Jadwiga Sieniuć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group