Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3785
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festiwal choreografii

Niedziela, 20 maja 2018, 13:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 maja 2018, 11:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Festiwal choreografii
Fot. Przemek Kaczałko
W Jeleniej Górze po raz trzeci gościmy setki tancerzy z Polski i Ukrainy, którzy uczestniczą w Silesian Dance Festiwalu, czyli Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Choreograficznej. Wydarzenie wpisało się trwale w kalendarz imprez z okazji Wiosny Cieplickiej.

Jak podkreślają organizatorzy, festiwal odbywa się w formule konkursu, a jego celem jest propagowanie i popularyzacja wszystkich typów i rodzajów choreografii wśród dzieci oraz młodzieży z Polski i Ukrainy. Rodzaje tańca jakie od wczoraj (19.05) możemy oglądać na deskach Zdrojowego Teatru Animacji to: show taneczne, taniec klasyczny, ludowy, stylizowany taniec ludowy (folk), street dance show, tańce towarzyskie oraz wolne kategorie taneczne.

Już dzisiaj (20.05) o godz. 15:00 odbędzie się widowiskowy flash mob oraz parada ulicami Cieplic, a finałowa gala planowana jest na godz. 15:30 przy Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym.

Organizatorami festiwalu są: Stowarzyszenie Promocji Sztuki „ARS MUNDUS” (Polska) i Stowarzyszenie „ART FRANKIVSK” (Ukraina), a także Zdrojowy Teatr Animacji przy wsparciu Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
854
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group