Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7182
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Festival dell’Arte pełen Gwiazd trwa, dziś „dzień oscarowy”

Piątek, 23 sierpnia 2013, 8:15
Aktualizacja: Sobota, 24 sierpnia 2013, 8:29
Autor: Org
Region: Festival dell’Arte pełen Gwiazd trwa, dziś „dzień oscarowy”
Fot. Romuald M. Sołdek
Kolejny, piąty dzień Festivalu dell’Arte, odbywającego się na terenie Pałacu Wojanów, upłynął pod znakiem poezji oraz twórczości Giuseppe Verdiego. W środę, 21 sierpnia, o godzinie 17.00 w Sali Wojanowskiej zagościł Kwartet Literacki Ewy Lipskiej. Poetce towarzyszyła trójka znakomitych polskich artystów: Anna Polony, Urszula Kozioł oraz Grzegorz Turnau. Muzyk wzbogacił spotkanie o swoją grę na fortepianie i śpiew.

Wieczorem, w tej samej Sali, można było wysłuchać koncertu „Viva Verdi!”, podczas którego najsłynniejsze arie operowe tego wybitnego kompozytora, m.in. z „La Traviaty”, wykonali sopranistka Alexandra Reinprecht i tenor Herbert Lippert, którym na fortepianie akompaniował Nicola Frisardi.

Przypominamy, że przez cały tydzień, do niedzieli 25 sierpnia, w godzinach 12.00 – 18.00 odwiedzać można wystawy w Sali Balowej Pałacu, w Salach Wojanowskiej i Karkonoskiej oraz w Oranżerii. Wstęp na wystawy oraz pozostałe wydarzenia festiwalowe jest wolny.

Disiaj (23 sierpnia) będzie można podziwiać w Wojanowie oryginalną statuetkę Oscara – najsłynniejszej nagrody przyznawanej przez Amerykańską Akademię Filmową. Jego laureat – Zbigniew Rybczyński przyjedzie do Kotliny Jeleniogórskiej z pokazem swojego filmu „Plamuz”, którego emisja odbędzie się o godzinie 15.00 w Sali Karkonoskiej. Tego dnia w Wojanowie czekają atrakcje także dla naszych najmłodszych gości. O godzinie 13.00 odbędzie się przedstawienie Bajkobusu Wrocławskiego Teatru Lalek. O 17.00 Anna Polony recytować będzie poezję Wisławy Szymborskiej, natomiast na zakończenie dnia o godzinie 19.30 na dziedzińcu pałacu zagra Zbigniew Namysłowski Band.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group