• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 22:04
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 6951
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Festival dell’Arte pełen Gwiazd trwa, dziś „dzień oscarowy”

Wiadomości: Region
Piątek, 23 sierpnia 2013, 8:15
Aktualizacja: Sobota, 24 sierpnia 2013, 8:29
Autor: Org
Fot. Romuald M. Sołdek
Kolejny, piąty dzień Festivalu dell’Arte, odbywającego się na terenie Pałacu Wojanów, upłynął pod znakiem poezji oraz twórczości Giuseppe Verdiego. W środę, 21 sierpnia, o godzinie 17.00 w Sali Wojanowskiej zagościł Kwartet Literacki Ewy Lipskiej. Poetce towarzyszyła trójka znakomitych polskich artystów: Anna Polony, Urszula Kozioł oraz Grzegorz Turnau. Muzyk wzbogacił spotkanie o swoją grę na fortepianie i śpiew.

Wieczorem, w tej samej Sali, można było wysłuchać koncertu „Viva Verdi!”, podczas którego najsłynniejsze arie operowe tego wybitnego kompozytora, m.in. z „La Traviaty”, wykonali sopranistka Alexandra Reinprecht i tenor Herbert Lippert, którym na fortepianie akompaniował Nicola Frisardi.

Przypominamy, że przez cały tydzień, do niedzieli 25 sierpnia, w godzinach 12.00 – 18.00 odwiedzać można wystawy w Sali Balowej Pałacu, w Salach Wojanowskiej i Karkonoskiej oraz w Oranżerii. Wstęp na wystawy oraz pozostałe wydarzenia festiwalowe jest wolny.

Disiaj (23 sierpnia) będzie można podziwiać w Wojanowie oryginalną statuetkę Oscara – najsłynniejszej nagrody przyznawanej przez Amerykańską Akademię Filmową. Jego laureat – Zbigniew Rybczyński przyjedzie do Kotliny Jeleniogórskiej z pokazem swojego filmu „Plamuz”, którego emisja odbędzie się o godzinie 15.00 w Sali Karkonoskiej. Tego dnia w Wojanowie czekają atrakcje także dla naszych najmłodszych gości. O godzinie 13.00 odbędzie się przedstawienie Bajkobusu Wrocławskiego Teatru Lalek. O 17.00 Anna Polony recytować będzie poezję Wisławy Szymborskiej, natomiast na zakończenie dnia o godzinie 19.30 na dziedzińcu pałacu zagra Zbigniew Namysłowski Band.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group