Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2819
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festa pod lipą

Poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 13:34
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Festa pod lipą
Fot. KMP
W Antoniowie świętowano łącząc zabawę z edukacją.

Stowarzyszenie Pod Kamienickim Grzbietem, sołectwa w Chromcu i Antoniowie oraz strażacy ochotnicy z Chromca zorganizowali w miniony weekend festyn rodzinny "Pod Lipą" w Antoniowie, uroczej miejscowości w gminie Stara Kamienica.

Do udziału zaproszono także policję z Jeleniej Góry. Przyjechali aspiranci Zbigniew Klimek i Paweł Zackiewicz oraz post. Monika Mazurczak.
W festynie wzięło udział ponad 100 osób z Antoniowa oraz pobliskich miejscowości.

Asp. Zbigniew Klimek rozmawiał z uczestnikami o bezpieczeństwie i przypomniał o realizowanych przez policję programach prewencyjnych „Bezpieczne wakacje” i „Razem Bezpieczniej”.

Aby wizerunek policji był jak najbardziej korzystny i dobrze się kojarzył, mundurowi częstowali cukierkami opakowanymi w papierki z logo KMP w Jeleniej Górze.
Rozdano także widokówki ze zdjęciem komendy, na których wydrukowano najbardziej użyteczne informacje dotyczące prewencji.

Był też konkurs związany z wiedzą o policji. Wzięło w nim udział osiem drużyn złożonych z rodzin uczestników. – Każda odpowiadała na trzy spośród 24 wcześniej przygotowanych pytań – informuje nadkom. Edyta Bagrowska.

Jeleniogórska policja ufundowała nagrody dla zwycięzców, którzy ucieszyli się z maskotki policyjnej komisarza Lwa i ceramicznego obrazu z wizerunkiem ratusza.
Były też długopisy i tzw. smycze z logiem. Jak podkreślali policjanci, kompletną wiedzą z zakresu zasad bezpieczeństwa wykazały się uczestniczące w festynie dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
102
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group