Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2475
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Ferie zimowe pod lupą policji

Wtorek, 2 lutego 2016, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: 112
Powiat: Ferie zimowe pod lupą policji
Fot. Archiwum Policji
Kontrole drogowe oraz lustracje miejsc wypoczynku, a także spotkania profilaktyczne z dziećmi na zimowiskach czy punkty kontroli autokarów – m.in. takie działania prowadzi od 29 stycznia jeleniogórska policja w ramach ferii zimowych w Jeleniej Górze i w powiecie.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przede wszystkim kontrolują autobusy, busy oraz inne pojazdy, którymi przewożone są dzieci. Sprawdzają także miejsca zorganizowanego wypoczynku na terenie powiatu, zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego. Ponadto organizują i uczestniczą w spotkaniach profilaktycznych z dziećmi na zimowiskach, podczas których omawiane są zasady bezpieczeństwa.

Dodatkowo na ul. Sobieszowskiej w Jeleniej Górze (parking dla autobusów) uruchomiony został stały punkt kontroli autobusów wyjeżdżających z dziećmi z naszego regionu. Będzie on czynny do14 lutego w godzinach od 07.00 do 10.00. (Kontrolę należy wcześniej uzgodnić z oficerem dyżurnym KMP pod nr 997 lub z naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KMP).

- Wzorem lat ubiegłych istnieje możliwość zgłoszenia przez organizatorów, nauczycieli, rodziców wyjazdów dzieci i młodzieży policjantom w celu sprawdzenia stanu technicznego autobusów, uprawnień i stanu trzeźwości kierujących pod numer 997 bądź do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze pod numerami : 75/75-20-581, 75/75-20-337 – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group