Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 6147
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ferie z... ekonomią

Środa, 12 lutego 2020, 7:03
Aktualizacja: Czwartek, 13 lutego 2020, 10:32
Autor: EFRWP
Region: Ferie z... ekonomią
Fot. Użyczone/EFRWP
W projekcie realizowanym już po raz trzeci przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej udział biorą uczniowie klas VII i VIII z czterech dolnośląskich miejscowości (Marciszów, Męcince, Sokołowiec oraz Ruszów, którzy przez tydzień będą zgłębiać tajniki ekonomii.

Uczniowie z 4 szkół podstawowych z terenów wiejskich woj. dolnośląskiego biorą udział w projekcie edukacji ekonomicznej „Ferie z ekonomią”. To dla nich nie tylko szansa na zimową przygodę w szkole, ale przede wszystkim niepowtarzalna okazja, aby zdobyć wiedzę ekonomiczną – niezbędną w każdej dziedzinie czekającego ich dorosłego życia.

Projekt „Ferie z ekonomią” to dodatkowe zajęcia dla uczniów, obejmujące m.in. podstawy przedsiębiorczości, bankowości (w tym produkty bankowe) oraz sposoby planowania i zarządzania budżetem domowym. Młodzież pozna również zadania Narodowego Banku Polskiego i rolę pieniądza w gospodarce narodowej.

Zajęcia trwają przez jeden tydzień ferii zimowych i są prowadzone przez nauczyciela wspólnie ze studentem. W tym czasie uczniowie m.in. poprzez gry i zabawy poznają narzędzia ekonomiczne, które umożliwiają im lepszy start w dorosłe życie. Z kolei w okresie dwóch miesięcy od zakończenia ferii młodzież, pod opieką nauczyciela, przygotuje pracę projektową, którą będzie model biznesowy przedsięwzięcia w społeczności lokalnej. Wszystkie projekty zostaną poddane ocenie konkursowej, a autorzy zwycięskich prac w nagrodę przyjadą do Warszawy, gdzie wezmą udział w warsztatach ekonomicznych oraz odwiedzą Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka.

Kreatywna praca zespołowa, gry i zabawy ekonomiczne, wizyta w banku i u lokalnego przedsiębiorcy – zajęcia w ramach projektu „Ferie z ekonomią” zostały zaplanowane tak, aby nauka podstaw ekonomii i przedsiębiorczości była dla uczniów ciekawą przygodą. Udział w projekcie to również szansa na zdobycie nowych kompetencji i umiejętności, niezbędnych w dorosłym życiu, ale także zyskanie pewności siebie i przygotowanie się do podejmowania pierwszych kluczowych decyzji. To niezwykle ważne dla młodych ludzi z obszarów wiejskich, przed którymi wybory związane z ich przyszłą edukacją oraz pracą zawodową, zazwyczaj już poza obecnym miejscem zamieszkania – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Do 3. edycji projektu „Ferie z ekonomią”, realizowanej na terenie całej Polski, zostało zakwalifikowanych 50 szkół podstawowych.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group