Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6687
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra /region: Ferie w Muflonie? Będzie super!

Niedziela, 8 stycznia 2012, 11:33
Aktualizacja: 11:35
Autor: Angela
Jelenia Góra /region: Ferie w Muflonie? Będzie super!
Fot. Organizatorzy
W tym roku ferie zimowe najszybciej rozpoczną się w województwach: dolnośląskim i zachodniopomorskim. Już od 16 stycznia uczniowie m.in. jeleniogórskich szkół na dwa tygodnie odpoczną od szkolnych obowiązków. Jak ten wolny czas wykorzystać, podpowiada Miejski Dom Kultury „Muflon”, gdzie naprawdę sporo będzie się działo! Warto już rezerwować sobie miejsce…

I turnus ferii z „Muflonem” rozpocznie od 16 stycznia Muzyczny Teatr „Muflona” – w kręgu „Czerwonych Gitar”, który potrwa do 20 stycznia br.

- Muzyka jest naturalnym sposobem wyrażania uczuć i emocji. Słuchanie jej kształci wrażliwość, a umiejętność gry na instrumencie wzbogaca możliwości dzielenia się tym, co trudno ująć w słowa. Wystarczy popatrzeć na dzieci bawiące się przy muzyce, by zrozumieć, że odnajdują w niej doskonały język opisywania świata i siebie. Miejski Dom Kultury „Muflon” zaprasza więc w tym roku na wyjątkowe ferie zimowe. Muzyczny teatr „Muflona” – w kręgu „Czerwonych Gitar” to wędrówka w zaczarowany świat muzyki i przebojów „Czerwonych Gitar”. Dzięki niej dzieci nauczą się jak ilustrować ruchem i gestem treść piosenek, opanują język ciała w czasie grania, samodzielnie wykonają czerwone gitary, a jako podsumowanie przygotują mini koncert estradowy z podziałem na wykonawców i fanów – zachęcają organizatorzy.

Od 23 stycznia natomiast „Muflon” zaprasza na „Muzyczno – Rytmiczny Teatr Akonda ze Skwak” , który potrwa do 27 stycznia br..

- Na zabawę z muzyczno-rytmicznym teatrem Akonda ze Skwak zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą rozbudzić swoją twórczą ekspresję i wejść w zaczarowany świat muzyczno-teatralny. Podczas zajęć dzieci nauczą się wierszy i limeryków oraz zabawy z rytmem. Uaktywnią wyobraźnię wykonując barwny portret Akonda ze Skwak i transparent, poznając przy tym podstawy ozdobnego pisania liter. Zwieńczeniem działań muzyczno-rytmicznych będzie przedstawienie przygotowane przez młodych adeptów sztuki teatralnej – piszą organizatorzy.

Odpłatność za tygodniowy pobyt dziecka (w wieku 7-12 lat) wynosi 120,00 zł. W cenie są: koszty transportu, obiad, materiały do zajęć, bilety wstępu, poczęstunek na zakończenie turnusu. Zajęcia trwają od godz. 9.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku.

Wpłat i zapisów dokonywać należy w sekretariacie MDK „Muflon” przy ul. Cieplickiej 172 w Jeleniej Górze – Sobieszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group