Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8508
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ferie w komendzie policji

Czwartek, 19 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:05
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Ferie w komendzie policji
Fot. kmp
Jak pracują policjanci? Co znajduje się w walizce do zakładania pułapek kryminalistycznych? W jaki sposób robi się portret sygnalistyczny osób zatrzymanych? Dowiedzieli się tego dzieci ze Szkoły Podstawowej w Barcinku.

Na nietypową lekcję do komendy zaprosił najmłodszych mł. inspektor Zbigniew Ciosmak, komendant miejski w Jeleniej Górze. Przewodniczką w tej wycieczce, którą zorganizowano w ramach programu „Bezpieczne ferie zimowe 2006”, była sierżant sztabowa Danuta Razmysłowicz.

Dzieci odwiedziły pracownię techniki kryminalistycznej. Dowiedziały się, jak zbierane są ślady na miejscu przestępstwa. Pokazano im również zestaw testów narkotykowych.

Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia przyjaznej sali przesłuchań, tak zwanego „niebieskiego pokoju”. – Przypatrzyli się także pracy dyżurnego i obejrzeli stanowisko kierowania w komendzie – informuje kom. Edyta Bagrowska, oficer prasowa komendanta miejskiego.

Najmłodsi wysłuchali pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się. D. Razmysłowicz przygotowała quizy i krzyżówki o jeleniogórskiej policji. Dzieci wykazały się sporą wiedzą.

Miłą niespodziankę sprawił wycieczkowiczom Artur Czarnecki, właściciel policyjnego kasyna. Ufundował młodym mieszkańcom Barcinka obiad oraz słodki poczęstunek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group