Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3152
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Fatalna wiadomość dla palaczy

Poniedziałek, 7 stycznia 2008, 8:38
Aktualizacja: Wtorek, 8 stycznia 2008, 8:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Fatalna wiadomość dla palaczy
Fot. Archiwum
Nie zapalicie w pubie, samochodzie i na przystanku autobusowym, a zakup papierosów wydrenuje wasze portfele. Taka będzie rzeczywistość amatorów dymka w Polsce.

Dowiadujemy się o tym z najnowszego wydania Dziennika, który pisze o projekcie ustawy antynikotynowej opracowanej przez Prawo i Sprawiedliwość.

– Nie będzie wolno palić w miejscach publicznych, czyli w pubach, restauracjach, szpitalach, szkołach, obiektach sportowych, a także na dworcach i przystankach – wylicza gazeta. Stanie się tak, o ile ustawę posłowie przegłosują, a jest to bardzo możliwe.

Nałogowym palaczem jest jeleniogórski poseł PO Marcin Zawiła. Stara się palenie ograniczać tylko do wyjątkowych sytuacji, ale – jak sam mówi – miewa z tym kłopoty. Nie wiadomo, czy ustawę poprze, choć – zaznacza – papierosy nie są dobre. Być może weźmie przykład z Ewy Kopacz, minister zdrowia, która właśnie palenie rzuciła.

Dziennik alarmuje jednak, że projekt jest zbyt restrykcyjny i może podzielić Polaków na dwie kategorie obywateli. Ale – z drugiej strony – na pewno ucieszy niepalących, których denerwują tytoniowe opary na przystankach autobusowych i w restauracjach. Tam – choć wyznaczone są miejsca dla niepalących – czuć tytoń, bo dym nie zna granic.

Będzie też zakazany dymek w samochodzie, co uczyni polskie prawo jednym z bardziej restrykcyjnych. – Tytoń zaburza percepcję, potęguje uczucie znużenia, a to może doprowadzić do zaśnięcia przed kierownicą. Zapalenie papierosa także rozprasza i może być przyczyną wypadków – podkreślają pomysłodawcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
99
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group