Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7826
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Farinelli i jego epoka w Teatrze Zdrojowym

Środa, 28 maja 2014, 8:08
Aktualizacja: 8:10
Autor: Manu
Jelenia Góra: Farinelli i jego epoka w Teatrze Zdrojowym
Fot. Organizator
W cyklu Zdrojowe Czwartki (tym razem w środę) z Filharmonią w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach, 4 czerwca o godz. 19.00 na scenie Zdrojowego Teatru Animacji odbędzie się koncert pt. “Śpiewający Kastraci – Legenda Niechciana. Farinelli i jego epoka”. Cena biletu: 20 zł.

W programie koncertu znajdą się najbardziej popisowe arie z repertuaru jednego z najsłynniejszych w historii opery śpiewaków – Farinellego, czyli Carla Broschi.

Będą to arie oratoryjne i operowe jego brata Riccardo Broschi, pierwszego mentora kastrata - Nicola Porpory, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli włoskiego baroku Antonio Vivaldiego, Johanna Adolpha Hasse, a także będącego w długoletnim konflikcie z sopranistą niemieckiego kompozytora późnego baroku Georga Friedricha Haendela oraz dzieła Claudio Monteverdiego i Christopha Willibalda Glucka.

Większość utworów znana jest ze ścieżki dźwiękowej z filmu “Farinelli – ostatni kastrat” (Farinelli: il castrato) z 1994 roku w reżyserii Gérarda Corbiau.

Z arcytrudnym repertuarem pisanym dla najwybitniejszych śpiewaków baroku zmierzą się: Karina Skrzeszewska (sopran) oraz Tomasz Raczkiewicz (kontratenor) z towarzyszeniem zespołu muzyki dawnej Brill'ante w składzie: Natalia Hyżak – klawesyn, Mikołaj Zgółka – skrzypce, Bartosz Kokosza – wiolonczela i Henryk Kasperczak – lutnia i teorba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group