Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 7597
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fani Counter–Strike’a spotkają się w Nowym Rynku

Wtorek, 6 czerwca 2017, 7:34
Autor: N–R
Jelenia Góra: Fani Counter–Strike’a spotkają się w Nowym Rynku
Fot. N–R
Już w sobotę Nowym Rynkiem, a konkretnie II poziomem galerii, zawładną gracze Counter–Strike’a. 10 czerwca br. pod dachem centrum handlowego odbędzie się pierwszy finał w historii jeleniogórskiej Ligi CS GO.

W najbliższą sobotę, od godz. 10.00 do godz. 20.00, na poziomie II galerii Nowy Rynek będą toczyć się rozgrywki w ramach finału Ligi CS GO. 8 najlepszych w tym sezonie drużyn będzie walczyć o puchar Rektora Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej i wartościowe nagrody – akcesoria gamingowe. Finał ligi zostanie rozegrany w systemie pucharowym. Na początku odbędzie się losowanie, a następnie pojedynki poszczególnych drużyn. Aby stanąć na najwyższym miejscu podium, będzie trzeba wyjść zwycięsko z każdej rozgrywki. Osoby, które nie będą mogły na żywo obejrzeć finału, mogą śledzić relację on-line w twitch.tv.

- Od pewnego czasu przyglądamy się Lidze CS GO i widzimy, jakie emocje, zaangażowanie budzą kolejne potyczki wśród graczy. Mamy nadzieję, że udzielą się one także Klientom Nowego Rynku i fanom Counter-Strike’a, którzy w sobotę przyjdą kibicować swoim faworytom – opowiada Anna Szlaga, marketing manager Nowego Rynku. I dodaje: - Mam nadzieję, że uda nam się połączyć wirtualny świat CS z wyjątkowymi emocjami, przeżywanymi w realu. Ułatwią to na pewno studenci KPSW w strojach obrazujących postaci z gry, których przez cały dzień będzie można spotkać na terenie centrum.

Liga CS GO działa od początku br. Pomysł jej utworzenia narodził się w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. - Nasza przygoda z CS rozpoczęła się w ubiegłym roku. Zorganizowaliśmy wtedy jednodniowy turniej gry komputerowej wspólnie z naszym partnerem, firmą ProCpu. Ku naszemu zaskoczeniu spotkaliśmy się z bardzo dużym zainteresowaniem. Tak narodziła się idea stworzenia Ligi CS GO, która wystartowała w styczniu 2017 r. – opowiada Krzysztof Langer z Działu Promocji Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

Odzew na zaproszenie rozesłane do szkół średnich i uczelni z regionu był bardzo duży – ostatecznie w lidze wystartowało 40 drużyn. Do finału zakwalifikowało się 8 najlepszych, które to w dniu 10 czerwca br. w Nowym Rynku zaprezentują swoje możliwości komputerowe. Choć nie znamy jeszcze tegorocznych zwycięzców, już mamy apetyt na więcej. W 2018 r. będziemy próbowali wypromować naszą ligę na poziomie ogólnopolskim – zdradza Krzysztof Langer.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group