Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4547
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fałszywy lekarz próbował wyłudzić pieniądze

Poniedziałek, 19 lipca 2021, 14:21
Aktualizacja: 14:24
Autor: 112
Jelenia Góra: Fałszywy lekarz próbował wyłudzić pieniądze
Fot. Archiwum
Jeleniogórscy policjanci wraz z pracownikami jednego z banków z siedzibą w Jeleniej Górze uchronili klientkę przed przelaniem około 25 tysięcy złotych na konto nieznanego jej mężczyzny.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, że mężczyzna nawiązał z jeleniogórzanką kontakt za pośrednictwem jednego z popularnych komunikatorów. Przedstawił się jako lekarz pracujący dla ONZ na terenie Syrii. W trakcie rozmów oszust wielokrotnie wspominał, iż jest wdowcem samotnie wychowującym dziecko. Ponadto mówił, że ma zablokowane konto, na którym ma sporo gotówki. Do odblokowania konta potrzebuje jej pomocy i prosi ją o przelanie na konto swojego przyjaciela pieniędzy, które spowodują uruchomienie środków znajdujących się na jego koncie. W zamian obiecał jeleniogórzance wycieczkę do egzotycznych krajów oraz zwrot pożyczonej kwoty wraz z wysokimi odsetkami. Dzięki wspólnie podjętym działaniom pracowników banku, jak i jeleniogórskich policjantów udało się w rozmowie z kobietą zapobiec wyłudzeniu pieniędzy na jej szkodę.

Mając na uwadze powyższy przypadek, policjanci przestrzegają przed przekazywaniem pieniędzy na konta osób, których nie znamy!

Pamiętaj, że oszuści często bazują na uczuciach, wyznają miłość, opowiadają o swoim życiu i wykazują duże zainteresowanie nowo poznaną osobą. Podejrzenia powinny w szczególności wzbudzić osoby, które oczekują pieniędzy lub kosztownych przedmiotów.

Twoja reakcja na artykuł?

1
10%
Cieszy
4
40%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
30%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group