Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9228
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION LWÓWECKI: Fałszywy kominiarz szczęścia nie przyniesie

Środa, 17 lutego 2010, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: KAM
REGION LWÓWECKI: Fałszywy kominiarz szczęścia nie przyniesie
Fot. Archiwum
W Lwówku Śląskim od kilku dni grasują fałszywi kominiarze, którzy wyłudzają od ludzi pieniądze. Nikt jeszcze nie zgłosił się na policję. „Kominiarze” podają się, że należą do Spółdzielni Kominiarskiej Św. „Florian” w Złotoryi. Policja apeluje o pomoc.

Mieszkańcy Lwówka Śląskiego alarmują, że od kilku dni w Lwówku Śląskim grasują fałszywi kominiarze, którzy proszą mieszkańców o drobne datki sugerując 10-20 zł.

Metoda jest bardzo prosta. „Kominiarz” puka do drzwi i już na samym wejściu mówi zachęcający wierszyk wręczając lokatorowi kalendarz i wypełniony kupon totolotka. Na pogadance jednak się nie kończy. Oszust po krótkiej rozmowie prosi o drobny grosik tak, aby przyniosło to szczęście sugerując 10-20 złotych. Tłumaczy też, że jest ze Złotoryi i należy do Spółdzielni Kominiarskiej Św. „Florian”.

Jak sprawdziliśmy bezpośrednio w spółdzielni, do której rzekomo należą przebierańcy, to nieprawda. – Nikt z kominiarzy należącej do Spółdzielni Kominiarskiej Św. „Florian” w Złotoryi nie chodzi po domach i nie zbiera pieniędzy wręczając kalendarz i kupony totolotka. Mam ładne kalendarze, ale nie nachodzimy mieszkańców Lwówka i nie prosimy ich o pieniądze. Nasza spółdzielnia ma bardzo charakterystyczne mundury z wyszytym logiem. Każdy kominiarz ma przy sobie legitymację – mówi kominiarz ze Złotoryi Bogdan Wadas.

Fałszywi kominiarze poruszają się najprawdopodobniej białym Chryslerem Brand Voyager z lat 1995-2000. Jest ich najprawdopodobniej trzech. Mieszkańcy Lwówka Śląskiego powiadomili o fakcie lwóweckich policjantów.
– Nie otrzymaliśmy jeszcze żadnego konkretnego zgłoszenia na temat fałszywych „kominiarzy”. Policjanci z Lwówka znają już tą sprawę, a każdy patrol został poinformowany, aby zatrzymał przebierańców, jeśli tylko ich spotka – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim Marek Madeksza.

Policjanci apelują także, aby natychmiast ich powiadomić, jeśli ktoś z mieszkańców zauważy fałszywych kominiarzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group