Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2176
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fałszywe urzędniczki pukają do drzwi. Uwaga na oszustki!

Piątek, 11 marca 2011, 13:58
Aktualizacja: Sobota, 12 marca 2011, 14:44
Autor: Komunikat Policji
Jeleniogórska policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracownice lub przedstawicielki różnych instytucji, które oferują pomoc ubogim.

Wczoraj około godziny 11 do mieszkania 73-letniej jeleniogórzanki zapukały dwie kobiety, które przedstawiły się jako pracownice fundacji i pod pretekstem przekazania pościeli i ręczników weszły do mieszkania. Miała to być forma pomocy ubogim. Jedna z kobiet prowadziła z pokrzywdzą rozmowę, a druga tym czasie plądrowała mieszkanie. Po ich wyjściu pokrzywdzona stwierdziła brak kilku tysięcy złotych.

Policja poszukuje dwóch młodych kobiet w wieku około 30 lat, średniej budowy ciała, średniego wzrostu. Jedna z kobiet miała włosy ciemne, proste do ramion z grzywką czesaną na bok, a druga, czarne włosy związane w kucyk, śniadą cerę. Miała ona również charakterystyczny złoty ząb, prawdopodobnie górna „dwójka”. Prosimy wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt bezpośrednio z Komisariatem I Policji w Jeleniej Górze pod numer 75/75-20-150, 75/75-20-174 bądź na numer alarmowy Policji 997.

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy o to, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także sprawdzenie powodów ich wizyty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezwzględny kontakt z policją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group