Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2522
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Fałszywe urzędniczki okradają naiwnych

Czwartek, 26 marca 2009, 12:05
Aktualizacja: 12:06
Autor: TEJO
Nie wpuszczajcie do domów nieznajomych! – apeluje policja do mieszkańców. Po mieście grasują oszustki, które podają się za pracownice różnych instytucji i kradną pieniądze.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań fałszywych pracownic Polskiego Czerwonego Krzyża, Narodowego Funduszu Zdrowia, pracownic Wodociągów, domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły. – Poszukujemy młodej kobiety, która wczoraj w Jeleniej Górze i na terenie gminy Mysłakowice wykorzystując wiek oraz stan zdrowia pokrzywdzonych ukradła im pieniądze. Łupem złodziejki padło kilka tysięcy złotych – mówi nadkom. Edyta Bagrowska.

Wczoraj około godzinny 12 w Jeleniej Górze na ulicy Daniłowskiego w mieszkaniu 82-letniej kobiety pojawiła się młoda kobieta. Przedstawiła się jako pracownica Narodowego Funduszu Zdrowia i oświadczyła, że przyniosła jeleniogórzance 100 zł zapomogi.

W celu uprawdopodobnienia swojej pracy w służbie zdrowia poprosiła kobietę o okazanie odcinka renty, a później o zamianę 200 zł na banknoty 100 złotowe. Pod pretekstem przyniesienia urządzenia do mierzenia ciśnienia opuściła mieszkanie. Po jej wyjściu okazało się, że fałszywa urzędniczka ukradła 700 zł.

Tego samego dnia godzinę później najprawdopodobniej ta sama kobieta pojawiła się w mieszkaniu 72-letniej mieszkanki gminy Mysłakowice. W tym przypadku również przedstawiła się jako pracownica NFZ-u i tak jak poprzednio pokrzywdzonej przyniosła zapomogę. Po jej wyjściu kobieta stwierdziła brak kilku tysięcy złotych.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza osoby starsze, samotnie mieszkające. – Prosimy o to, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także sprawdzenie powodów ich wizyty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezwzględny kontakt z policją – prosi nadkom. Edyta Bagrowska.

Policja poszukuje młodej kobiety w wieku 23-24 lata, wzrostu około 165 cm, włosy do ramion, falujące ciemno-brązowe. Ubrana była w ciemną kurtkę i jasne spodnie. Prosimy wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tych zdarzeń, które pomogą w ustaleniu i zatrzymaniu sprawczyń o kontakt z Policją bezpośrednio z Komisariatem II Policji w Jeleniej Górze pod numer 075/75-20-464, bądź z Komisariatem Policji w Kowarach pod numer 075/718 -23- 23 bądź na numer alarmowy Policji 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group