Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 8084
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fałszerze kart za kratkami

Środa, 11 listopada 2009, 8:59
Aktualizacja: 8:59
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Fałszerze kart za kratkami
Fot. .....
Do celi Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze trafili dwaj Bułgarzy podejrzani o to, że zamierzali okradać posiadaczy kont bankowych poprzez podrobienie ich kart magnetycznych do bankomatów.

O zatrzymaniu przestępców przez policję już informowaliśmy. – W trzeciej dekadzie października mężczyźni zainstalowali na bankomatach dwóch różnych banków na terenie Jeleniej Góry urządzenia służące do kopiowania danych z kart bankomatowych – przypomina prokurator Marcin Zarówny, pełniący funkcję naczelnika Wydziału Śledztw Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

– Dane te służą do tworzenia tak zwanych klonów takich kart, przy pomocy których, najczęściej na terenie innych krajów na południu Europy dokonuje się nieuprawnionych wypłat z rachunków bankowych. W toku śledztwa prokurator ustali, czy podejrzani zdążyli podrobić jakiekolwiek karty do czasu, gdy zostali zatrzymani.

Jest to kolejne śledztwo w tego typu sprawie wszczęte jesienią tego roku. We wrześniu 2009 roku na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania wobec dwóch obywateli Rumunii, którym zarzucono podobne czyny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group