Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 3699
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fachowcy w cenie. Po targach pracy i zawodów

Środa, 20 lutego 2013, 7:06
Aktualizacja: Czwartek, 21 lutego 2013, 7:47
Autor: Jowita Matyśkiewicz, Kamila Nawój
Jelenia Góra: Fachowcy w cenie. Po targach pracy i zawodów
Fot. Jowita Matyśkiewicz
Szesnaście szkół wyższych, czternaście ponadgimnazjalnych i tylko jeden pracodawca – tylu wystawców zaprezentowało się na tegorocznych targach pracy i zawodów w Jeleniej Górze, które odbyły się wczoraj (19.02) w auli rektoratu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów, a jego celem było przede wszystkim pokazanie, które zawody są teraz na rynku pracy pożądane.

- Przedsięwzięcie działające w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II” miało na celu dostosowanie struktury kształcenia do oczekiwań rynku pracy, w szczególności promowania szkół zawodowych i kierunków technicznych – informuje Edyta Sobala, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu, realizator projektu.

Organizacja przebiegała sprawnie, a zaproszone szkoły w ciekawy sposób przedstawiły swoje atuty. Jedynym mankamentem, jak zauważyła pani Sobala, był brak w Jeleniej Górze odpowiednio dużej sali do organizacji tego typu imprezy. Nie zraziło to jednak uczniów do zdobywania informacji o wymarzonych kierunkach kształcenia.

Największą atrakcją okazały się stoiska, przy których można było podziwiać prace wykonane przez uczniów, między innymi interaktywne modele z „Mechanika”. Według Andrzeja Wojciechowskiego z Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze i Jolanty Góral z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Cieplicach ogromnym zainteresowaniem cieszyły się oryginalne kierunki kształcenia oferowane przez te placówki, m.in. technik logistyki, technik weterynarii lub technik leśnictwa. Wśród uczelni wyższych wyróżniały się prezentacje Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej i Uniwersytetu Ekonomicznego z Jeleniej Góry oraz Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych z Wrocławia, przyciągając wielu potencjalnych studentów bogatą i niepowtarzalną ofertą edukacyjną.

Wśród uczniów różnych szkół znaleźli się m.in. Monika Czachara, Klaudia Jaskóła oraz Sebastian Gawroniuk, którzy zgodnie twierdzili, że na targach każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Innego zdania byli natomiast ludzie szukający zatrudnienia, np. absolwenci uczelni wyższych lub osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy.

- Targi były dobrze zorganizowane pod względem edukacyjnym, jednak jeśli ktoś szukał zatrudnienia, to niestety nie miał szans nic znaleźć – skomentował student Dawid Waligóra.

Kolejne targi pracy i zawodów już za rok, kiedy zostaną zorganizowane po raz ostatni w ramach tego projektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group