Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3433
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fach (prawie) w ręku

Poniedziałek, 30 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 października 2006, 23:46
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Fach (prawie) w ręku
Fot. Angelika Grzywacz
Ponad siedemdziesięciu pierwszoklasistów w Zespole Szkół Licealnych i Usługowych przy ulicy Leśnej uroczyście zostało w poniedziałek przyjętych do grona uczniów i zarazem młodocianych pracowników.

Ślubowanie odebrał Zbigniew Ładziński, starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Jeleniej Górze.
Na uroczystości pojawili się jeleniogórscy pracodawcy, u których uczniowie będą stawiać swoje pierwsze kroki w wybranym zawodzie. Mają szansę zostać, między innymi, cukiernikami, kucharzami, sprzedawcami, piekarzami, lakiernikami.

– Takie uroczyste przyjęcie nowych uczniów prowadzone jest w naszej szkole od lat – mówi Agnieszka Krusicka-Mysłek, opiekunka samorządu szkolnego.
Pierwszoklasiści ślubowali godnie reprezentować szkołę oraz obecnych pracodawców, wywiązywanie się z obowiązków.

Ślubowanie to jedno, rzeczywistość bywa inna.
– Staramy się robić, co możemy, żeby wszyscy ukończyli szkołę, ale różnie z tym jest – wyjaśnia Agnieszka Krusicka-Mysłek.

Dla tych, którzy wytrwają do końca i zdadzą egzamin, czeka tytuł czeladnika. Wyróżniający się w nauce i osiągnięciach mają szansę na dwutygodniowy wyjazd w ramach wymiany do Niemiec.

– Najbliższy przewidujemy już wiosną – powiedział Zbigniew Ładziński. – Prowadzimy już rozmowy. Pojadą oczywiście najlepsi.

W poniedziałek na uroczystość nie dotarli wszyscy.
– W ubiegłym roku było około pięćdziesięciu pracodawców i wielu uczniów z pozostałych szkół – zaznacza A. Krusicka-Mysłek.

Ubarwieniem uroczystości był występ trzech utalentowanych tancerzy break dance: Piotra i Jacka Snochowskich oraz Krzysztofa Fendryka, uczniów tutejszej szkoły. Jeżdżą po całej Polsce i zdobywają nagrody w konkursach tego typu tańca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group