Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4347
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: "Fabryka" narkotyków ukryta pod psim kojcem

Sobota, 12 czerwca 2021, 10:00
Autor: WAC
Region: "Fabryka" narkotyków ukryta pod psim kojcem
Fot. CBŚP
Likwidacja laboratorium metamfetaminy, przejęcie urządzeń i prekursorów służących do jej produkcji oraz zatrzymanie ośmiu podejrzanych, w tym dwóch „chemików” to efekt ostatnich działań w rejonie Zgorzelca, prowadzonych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz śledczych z Prokuratury Krajowej.

Przestępcy zadbali, aby linia produkcyjna narkotyku była sprytnie ukryta. Wąskie przejście, które prowadziło do piwnicy, w której wytwarzano metamfetaminę, znajdowało się w kojcu dla psów. W pomieszczeniu pod ziemią umieszczono specjalistyczny system produkcji narkotyku oraz chłodzenia i wentylacji obiektu. Funkcjonariusze zabezpieczyli linię produkcyjną narkotyków syntetycznych, a także przejęli m.in. naczynia laboratoryjne oraz ponad 200 litrów różnych substancji chemicznych, mogących służyć do wytwarzania narkotyków.

W wyniku działań przeprowadzonych w Zgorzelcu oraz w pobliskich miejscowościach policjanci z Zarządów w Poznaniu i Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali osiem osób. Przy okazji zabezpieczono narkotyki, tj. metamfetaminę, amfetaminę oraz marihuanę. Przejęto także jednostkę broni palnej, amunicję, pałki teleskopowe, noże, maczety i elementy wyposażenia policyjnego (kajdanki, sygnalizację świetlno-dźwiękową, pałkę typu tonfa).

Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu na terenie Polski. Decyzją sądu pięciu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec pozostałych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozorów policji połączonych z zakazem kontaktu z określonymi osobami. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych zatrzymani są podejrzani o udział w rozbitej zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przemytem narkotyków z Holandii do Polski i innych krajów Unii Europejskiej oraz ich sprzedażą. Jak wynika z ustaleń członkowie gangu zajmowali się także wytwarzaniem narkotyków.

Twoja reakcja na artykuł?

14
56%
Cieszy
5
20%
Hahaha
3
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group