Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3543
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ewakuacja w DPS w Janowicach Wielkich. Bo się „paliło”

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Środa, 21 września 2011, 12:14
Aktualizacja: 12:15
Autor: Angela
Jeleniogórscy strażacy ewakuowali dzisiaj wszystkich pacjentów Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich. Powodem był symulowany pożar budynku. Działania stanowiły bowiem scenariusz ćwiczeń, które w takich placówkach strażacy przeprowadzają regularnie.

W dzisiejszych ćwiczeniach praktycznych udział wzięło ośmiu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 PSP w Jeleniej Górze oraz ochotnicy z Janowic Wielkich. Zanim jednak strażacy wyjechali do gaszenia pożaru i ewakuowania ludzi, zapoznali się z całym budynkiem i umiejscowieniem sprzętu gaśniczego, dróg ewakuacji itp.

– Ćwiczenia w takich placówkach strażacy przeprowadzają co najmniej raz w roku, by podczas realnego zagrożenia działania przebiegły jak najsprawniej. Wówczas nie ma już bowiem czasu na błędy czy zastanawianie się co zrobić. W takich placówkach przebywają osoby chore czy starsze, nie można im więc powiedzieć, że mają wychodzić na zewnątrz, trzeba szczegółowo opracować plan ewakuacji i dalszego działania – tłumaczy kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy PSP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group