Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6623
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ewakuacja na niby

Środa, 25 kwietnia 2007, 0:00
Autor: DOB
Jelenia Góra: Ewakuacja na niby
Fot. Krzysztof Knitter
W Zespole Szkół i Placówek Specjalnych wybuchł pożar.

Dym wydobywał się z pierwszego piętra. Na miejsce przybyła straż pożarna. – Na szczęście, to tylko pozorowana akcja – mówi Małgorzata Łasek-Dowiat, zastępca dyrektora placówki. – Musieliśmy sprawdzić, jak nasze dzieci zareagują w sytuacji zagrożenia.

Młodzież z najwyższego piętra schodziła schodami bocznymi, kilku uczniów ściągnięto na dół za pomocą wysięgnika. Ewakuacja była o tyle trudna, że w szkole uczą się dzieci upośledzone w stopniu lekkim, znacznym oraz głębokim. Niektórzy z nich potrzebowali sporo czasu i pomocy strażaków oraz pedagogów, by opuścić budynek. Jakby tego było mało, pani dyrektor – oczywiście na niby – zemdlała.

– Bałam sie że to prawdziwy pożar – powiedziała nam Karolina, jedna z uczennic. – Wydawało mi się, że od środka płonę. Ale... chętnie przejechałabym się jeszcze raz tym wyciągnikiem.
Jej kolega Piotrek już kiedyś przeżył pożar. – Wtedy pomagałem strażakom – przyznał. – A teraz? Nie bałem się, bo wiedziałem, że strażacy nas uratują.

Małgorzata Łasek-Dowiat podkreśliła, że dzieci wcześniej zostały przeszkolone, jak reagować w takich sytuacjach. – Cały tydzień ćwiczyliśmy schodzenie po schodach – powiedziała.

Akcja, zdaniem dyrekcji, przebiegła bardzo dobrze. – Obyśmy jednak nie musieli przeprowadzać takiej naprawdę - przyznała Małgorzata Lisek-Dowiat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group