Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9048
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Eurowizja w uzdrowisku

Poniedziałek, 29 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 2 czerwca 2006, 20:09
Autor: Arek
Jelenia Góra: Eurowizja w uzdrowisku
Fot. Arek
Owacjami publiczność nagrodziła w poniedziałek występy kilkunastu zespołów i solistów. Gimnazjaliści i licealiści zagrali i zaśpiewali na scenie cieplickiego Teatru Zdrojowego w trakcie II Konkursu Piosenki Międzynarodowej.

Uczestnicy przyjechali z wielu miejscowości regionu jeleniogórskiego.
Jakość prezentowanych utworów, zaśpiewanych głównie po angielsku i niemiecku, była różna.

Większość słabszych wokalnie zespołów podpierała się solidnie przygotowaną choreografią. Ale zdarzały się także perełki - zachwycające śpiewem solistki, chociaż zwykle z podkładem z playbacku.

Najliczniejszą grupą instrumentów mógł się pochwalić Rogacewicz Band z Jeleniej Góry, grający bez żadnych udogodnień technicznych. Osiem osób dało popis gry na fortepianie, gitarach, trąbkach, saksofonach i perkusji. Wokalista Maksymilian Rogacewicz także doskonale opanował klawiaturę.

Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzcę – Karolinę Lipską, która olśniła wszystkich piosenką „Frozen” Madonny. Nagrodę publiczność otrzymała grupa z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych z Piechowic.

Laureaci otrzymali m. in. odtwarzacze mp3, darmowe kursy językowe i pomoce naukowe, a także wstęp na basen i jacuzzi. Imprezę zorganizował Zespół Szkół Społecznych i English School w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group